Home / Міські новини | Вараш / Чи діє КП «Житлокомунсервіс» в правовому полі?

Чи діє КП «Житлокомунсервіс» в правовому полі?

Директор КП "Житлокомунсервіс" Сергій Мушик
Директор КП “Житлокомунсервіс” Сергій Мушик

18 листопада 2016 стало доленосним для подальшого існування комунальної галузі міста, адже виконавчий комітет Кузнецовської міської ради одним помахом прийняв два  важливих для громади рішення: «Про визначення виконавця послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» та «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються комунальним підприємством «Житлокомунсервіс» Кузнецовської міської ради з 01.12.2016 року».

Лишень цих рішень, як про це наголошує міський голова Сергій Анощенко та директор КП «Житлокомунсервіс» Сергій Мушик, начебто абсолютно достатньо для того, щоб змусити мешканців міста в авральному порядку переукладати та підписувати незрозумілі договори.

Поспіх влади дивує, а детальний аналіз українського законодавства вказує на очевидну «маніпуляцію» та «жонглерство» юридичними нормами. Отож, спробуємо розібратися з правовими нюансами  даної ситуації.

Організація надання послуг з утримання будинків і споруд та  прибудинкових територій врегульована законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», постановами Кабінету Міністрів України від 21.07.05р. № 631 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з надання житлово – комунальних послуг» та від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 25.04.2005 р. № 60.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» утримання будинків і прибудинкових територій – господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

Згідно ст. 27 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», укладання договорів на надання житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) згідно з установленим переліком для об’єктів державної або комунальної власності здійснюється за результатами конкурсу.

Перелік житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах, визначає орган місцевого самоврядування.

Організатором конкурсу є власник чи балансоутримувач або уповноважена ним особа. Організатор конкурсу зобов’язаний оприлюднити конкурсні умови. Конкурсні умови мають містити:

1) перелік житлово-комунальних послуг, на надання яких оголошено конкурс;

2) вимоги до учасників конкурсу;

3) вимоги до обсягів надання житлово-комунальних послуг;

4) вимоги до якості виконання з урахуванням діючих стандартів, нормативів, норм і правил;

5) термін, на який укладається договір, та підстави його розірвання;

6) інформацію про об’єкт конкурсу щодо надання житлово-комунальної послуги.

Умови надання житлово-комунальних послуг можуть містити додаткову інформацію про стан об’єкта надання послуги або бажані форми її надання.

Пунктом 1.6 Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг, виконавець житлово-комунальних послуг визначається органами місцевого  самоврядування,  крім  випадків  коли власник (власники) житлових будинків бажає (бажають)  визначити  виконавця житлово-комунальних послуг самостійно.

Процедура підготовки та проведення конкурсу з надання послуг з утримання будинків і споруд та  прибудинкових територій визначається Порядком проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ  від 21.07.2005 р. № 631.

Згідно п. 3 зазначеного Порядку, конкурс проводиться за умови включення органом місцевого самоврядування   послуги   до Переліку  житлово-комунальних  послуг, право на надання  яких виборюється на конкурсних засадах.

Із наявної інформації вбачається, що в порушення ст. 27 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» Кузнецовською міською радою не було включено даний вид послуги до Переліку житлово-комунальних послуг та не проведено конкурс на визначення виконавця послуг з утримання будинків і споруд та  прибудинкових територій, внаслідок чого рішенням виконавчого комітету Кузнецовської міської ради від 18.11.2016 р. № 214 КП «Житлокомунсервіс» визнано виконавцем послуг та затверджено тарифи на дані послуги.

Крім того, п. 3 даного рішення, Кузнецовське міське комунальне підприємство з 01.12.2016 р. не є надавачем зазначених послуг, хоча згідно статуту даного підприємства даний вид послуг є основним видом діяльності.

Законом України «Про захист економічної конкуренції» визначено, що економічна конкуренція – це змагання між суб’єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб’єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб’єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб’єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку. Відповідно до частини другої статті 4 цього закону, органи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти розвитку конкуренції.

Отже, непроведення Кузнецовською міською радою конкурсу з визначення виконавця послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території  не стимулює розвиток конкурентного середовища на ринку організації утримання будинків та прибудинкової території у територіальних межах м. Вараш та може призвести до недопущення конкуренції на цьому ринку внаслідок відсутності можливості інших учасників ринку виборювати право на надання зазначених послуг, як це передбачено чинним законодавством, та не сприяє підвищенню рівня якості зазначених послуг.

Щодо заяви міського голови, керівників КП «Житлокомунсервіс» та Кузнецовського МКП, зверніть увагу, що п. 2 рішення Кузнецовської міської ради № 214 від 18.11.2016 р. саме КП «Житлокомунсервіс» зобов’язано  укласти зі споживачами угоди про надання послуги з утримання будинків і споруд та  прибудинкових територій згідно з чинним законодавством.

Згідно статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» антиконкурентними діями органів місцевого самоврядування є прийняття будь – яких актів (рішень, наказів, розпоряджень, постанов тощо), надання письмових чи усних вказівок, укладення угод або будь – які інші дії чи бездіяльність органів місцевого самоврядування, які призвели або можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції». Вчинення антиконкурентних дій органами місцевого самоврядування забороняється.

Таким чином вбачається бездіяльність Кузнецовської міської ради, яка полягає у непроведенні  конкурсу з визначення виконавця послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території у м. Вараш, що є порушенням, передбаченим п.3 ст. 50, ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Отож, маємо всі підстави, щоб до вивчення питання та відповідного реагування  належним чином підключилася вже прокуратура.

Про admin

Читайте також...

Як сім’я прокурора серед під’їзду кімнату збудувала? (фото)

Якщо ти прокурор і не маєш власного житла, то ти без проблем можеш побудувати його …

Один коментар

  1. Микита

    Зпочатку зроби налаштуй і перевір чи все добре і правильно функціонує, а потім вже представляй людям і збив з них гроші. А то нічого немає і вже рипенеться.

    p.s. Я можливо не володію інформацією, але манав я ваш договір заключати… Потім прийдуть платіжки з двох комунальних, і що тоді робити?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X