Home / Міські новини | Вараш / Чому Вараш не отримав новий автомобіль «швидкої» допомоги?

Чому Вараш не отримав новий автомобіль «швидкої» допомоги?

13 липня практично усі інформаційні ресурси нашого краю  облетіла новина про те, що 16 новеньких «швидких» марки «Сітроен» отримали районні лікарні Рівненщини, а ще по одному автомобілю поїхали в обласну клінічну лікарню та міську. Ці автомобілі швидкої допомоги вартістю 64,5 тисяч доларів кожна були закуплені у рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Кожне авто укомплектоване сучасним обладнанням: дефибрилятором, електрокардіографом, фузоматом, відсмоктувачем, пульсоксиметром, глюкометром та кисневою станцією. Також «швидкі» оснащені ношами на пневмопідвісці, функціональною каталкою, вакуумною шиною та приладом для підігрівання розчинів і  зможуть оперативно доставляти пацієнтів із гострими формами хвороб з віддалених районів до обласного серцево-судинного центру.

34hrkbqztxb8oes3y0dktazk6

Ми неодноразово вже писали про те, що автопарк Кузнецовської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги перебуває в ледь не жалюгідному стані: машини старі й потребують постійного ремонту, на який просто бракує грошей, паливо, також є величезною проблемою. Це при тому, що мова йде про потребу постійного обслуговування понад 40-тисячного населення.

Чому місто Вараш не потрапило до проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» та не отримало власну новеньку «швидку, ми вирішили поцікавитися в компетентних людей. На жаль, консультанти групи впровадження проекту Світового банку в області чіткої відповіді на згадане запитання надати нам не змогли.

За коментарем  ми звернулися до завідуючого Кузнецовської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради, Богдана Гаврилюка. З його слів зрозуміли, що, не зважаючи на усі наявні проблеми, обласне керівництво вважає, що оскільки в місті Вараш є атомна станція, то саме вона й має дбати про належне функціонування екстреної (швидкої) медичної допомоги в місті. Тому наше місто і не включають в жодну обласну програму. А що вже казати про міжнародні проекти.

Депутат Вараської міської ради Дмитро Ющук, також підтвердив, що неодноразово, як голова депутатської комісії  з питань соціального захисту, охорони здоров’я та спорту, звертався до обласного керівництва з проханням посприяти та підтримати екстрену медицину в місті, яка перейшла тепер в обласне підпорядкування. Проте зворотної відповіді й досі немає. Дмитро Анатолійович припускає, що, якби керівництво міста мало налагоджені контакти та співпрацювало з областю, то велика частка таких питань вирішувалася б значно легше.

Людмила Скібчик

Про Varash Info

Читайте також...

Як сім’я прокурора серед під’їзду кімнату збудувала? (фото)

Якщо ти прокурор і не маєш власного житла, то ти без проблем можеш побудувати його …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X