Home / Міські новини | Вараш / Чому у Вараші піднялася оплата за комуналку? Висновки робимо самі (фото)

Чому у Вараші піднялася оплата за комуналку? Висновки робимо самі (фото)

 

Піднялися ціни на житлово-комунальні послуги – можна почути майже кожного дня чи не у кожному місті України. Та «найстрашніше» слово із цього речення – підняття. Здавалося б дуже добре є те, що жителі Вараша, а тодішнього Кузнецовська не чули цього ще з 2014 року, бо саме тоді востаннє відбулося підняття цін на житлово – комунальні послуги. Та чи насправді це так добре?

Аби мешканці міста мали більше докладної і достовірної інформації та могли зробити власні об’єктивні висновки, журналісти газети «Вараш» дали змогу керівництву Кузнецовського міського комунального підприємства (КМКП) самим прокоментували ситуацію. Варто зазначити, що саме це підприємство єдине у нашому місті, яке має ліцензію на надання послуг з водопостачання, водовідведення  та теплопостачання.

ustych

«Тепло та гарячу воду ми, тобто КМКП, купує у Рівненської АЕС. Вартість  теплової енергії  для станції встановлює Національна Комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Коли ж НКРЕКП піднімає ціну для РАЕС, ми просто змушенні піднімати тариф для жителів. Іншими словами, саме НКРЕКП фактично формує тариф для громади.

Наші численні звернення протягом останніх кількох років владою ігнорувалися. Можновладці Вараша, відмовлялися корегувати тариф, адже добре розуміли, що для них це політично непопулярне рішення, – розповідає т.в.о директора КМКП Олег Устич.

Ні для кого із нас не таємниця, що за останні декілька років ціни піднялися на все, в тому числі, на складові, що включенні у тариф (зокрема, паливо та паливно – мастильні матеріали). А оскільки ціни на житлово – комунальні послуги з 2014 року не піднімалися жодного разу, то у 2018 році таке одноразове підняття стало дуже «болючим» для споживачів.

dembovska

Це нам підтверджує і в.о. начальника планово-економічного відділу КМКП, Олена Дембовська: «За останні 4 роки зросли ціни на інші складові, що формують  тариф: гіпохлорид на 302% , бензин на 106% , електроенергія на 42% і мінімальна заробітна плата на 205%. Новий тариф неодноразово перевірявся відповідними службами виконавчого комітету Вараської міської ради. З новими цінами КМКП зможе працювати беззбитково, а оплату мешканців спрямують на господарську діяльність підприємства».

Серед громади міста уже пішли чутки про те, що тариф виконавчим комітетом був піднятий для того аби КМКП мало змогу за ці кошти погасити борг перед РАЕС. Насправді ж це лише чутки, оскільки у складовій тарифу немає пункту – погашення боргів. Що стосується заборгованості, то вона буде поступово погашатися згідно окремої програми з міського бюджету.

Ми маємо чітко усвідомлювати, що всі підприємства та установи нашого міста у своїй діяльності керуються виключно вимогами законів, в тому числі і постановами НКРЕКП

p81126-081845

Тому, якщо наша місцева влада, зокрема, депутатський корпус та виконавчий комітет, в майбутньому не буде «загравати» зі своїми виборцями, а матиме сміливість приймати вольові, але політично непопулярні для них рішення, то наступні зміни у наших платіжках будуть не такими «болючими» для мешканців міста.

А наразі маємо те, що попередні обіцянки політиків вартували лише різким підняттям цін та ударом по кишені варашан, бо з грудня цього року у поштових скриньках з’являться платіжки старого зразка, але вже з новими цінами.

Вероніка Пилипчук

Про Varash Info

Читайте також...

LASH ROOM творитиме красу заради допомоги Богданчику. Допомогти можете і Ви, – Вараш (фото)

Команда студії LASH ROOM, запрошує вас 7 березня відвідати благодійний день краси, який відбудеться під …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X