Home / Міські новини | Вараш / Безпритульні тварини. Чому питання передається із року в рік і майже не вирішується

Безпритульні тварини. Чому питання передається із року в рік і майже не вирішується

«Здичавілі безпритульні собаки напали на людину», подібні заголовки дуже частто з’являються у засобах масової інформації. Почувши таку інформацію, зазвичай люди обурюються, але багато хто стає на захист бездомних тварин:

Так не що давно до нашої редакції звернувся житель нашого міста Василь.

Через обмежені фізичні можливості, Василь їздить на роботу у інвалідному візку. І кожного дня добираючись до своєї майстерні йому доводиться зустрічатися із безпритульними собаками, які облаштувалися біля зупинки «Грибки».

-Щоранку, коли я їду на роботу, декілька бездомних собак, оточують мене і вони є доволі агресивними. В мене у самого є чотирилапий друг, але я не можу на 100% їй довіряти, це тварина і що в неї в голові не може знати ніхто, що вже говорити про безпритульних. Тому кожний  ранок для мене є своєрідним квестом, я не знаю чи доберусь  цілим на роботу.  Добре, якщо на зупинці є хтось з людей, хто допомагає мені їх відігнати, а коли нікого немає я не знаю чого мені від тих собак очікувати – ділиться наболілим Василь.

В свою чергу зоозахисники наголошують, що собаки швидше за все реагують на колеса, а тому боятися їх не потрібно.

Гуляючи Варашем багато де можна зустріти тварин із кліпсами на вухах. Це означає, що така собака стерилізована. Але чи є такий спосіб вирішенням проблеми безпритульних собак? Про це ми запитали у одного із волонтерів?

-В тому що кількість безпритульних тварин збільшується винні лише люди, їх безвідповідальність. Адже це вони викидають їх на вулицю інколи і цілими сім’ями. Тому волонтерам залишається боротися лише з наслідками. Один із варіантів – стерилізація, адже якщо собака стерилізована і не є агресивною — вона не загрожує людині. Ми робимо все можливе від нас, але робити це самотужки без підтримки влади дуже і дуже тяжко.

-Чи є підтримка керівництва міста у вирішені цього питання?

-Ми кожного року звертаємося із проханням виділити кошти на стерилізацію. Та зазвичай це марно, аргументація – грошей немає. Згідно програми благоустрою міста Вараш у 2018 році було виділено десь 220 тисяч гривень, але кошти прийшли лише в середині літа і до того часу ми проводили все власними силами.

-Як проходить процедура відлову, стерилізації та після операційний догляд?

-Ми самі відловлюємо собаку в пріоритет ставимо вагітні тварини, викликаємо таксі, завозимо у клініку де тварину стерилізують і вже в залежності від стану, вирішуємо чи можна її забирати додому чи краще на декілька днів залишити у клініці. Але знову ж таки за  дні, які тварина провела у клініці потрібно заплатити.

-Скільки це все коштує і де берете кошти?

-По самій стерилізації ціна різна, вона залежить від ваги тварини. А от після операційний період це 70 гривень за добу, сюди ще додається сума витрат на медикаменти. Тому добре, якщо після процедури з твариною все нормально, тоді хтось із волонтерів забирає її і вже самотужки доглядає  в дома. Гроші на стерилізацію, зазвичай оплачуємо свої також маємо декілька благодійників, які постійно підтримують фінансово. Хотілося б звернутися до жителів міста і наголосити безпритульні тварини мають право на життя.

Щодо  поведінки в ситуації, коли вас оточили собаки. Найперше, не показуйте тваринам, що ви злякалися. По-друге, зупиніться і постарайтесь не розмахувати руками. Підбігши до Вас, собаки хочуть з вами привітатися і аж ніяк не покусати. 

Поспілкувавшись із волонтерами, нашими журналістами буде відправлено запит на публічну інформацію, про суму виділених коштів на стерилізацію безпритульних тварин згідно відповідної програми у 2018 – 2019 роках. Отримали відповідь:

Отже як бачимо із наданої відповіді, сума виділених коштів на утримання притулку безпритульних тварин у 2018 році становить 226 тисяч 335 гривень. За ці кошти було простерилізовано 153 бездомні собаки та закуплено шприцеметр вартістю 20 тисяч 48 гривень.

Оскільки кошти виділялися по програмі благоустрою, на утримання притулку для бездомних тварин, запитуємо у  директора КП «Благоустрій», чи робили вони щось для того, аби вищевказаний притулок у Вараші був?

«Ми неодноразово починаючи із 2016 року, зверталися до керівництва міста, із проханням виділити кошти на будування притулку для бездомних тварин. Нами було подано відповідні розрахунки на побудування і річне утримання, але підтримки не отримали. Притулок пропонували зробити на території КП «Благоустрій», сума на те аби його зробили потрібна була не більша аніж на його утримання орієнтовно 300 тисяч. Але як бачите результату ніякого немає. Тварин на вулицях попри те що проводиться стерилізація стає не набагато менше», – розповідає Юрій Сергійчук.

Отож як бачимо, щось для того аби безпека у місті була все таки робиться, але зовсім не владою, яка перш за все мала б хвилюватися за містян. Лише стараннями зоозахисників та волонтерів популяція безпритульних чотирилапих зменшується, але далеко не на стільки, щоб у 2019 році на стерилізацію не було виділено жодної копійки. І якби волонтери не пояснювали, що собака перша не нападе, страх у кожної людини проходячи повз зграю бездомних нікуди не дівається, адже собака це тварина і про що вона думає не знає ніхто.

Вероніка Пилипчук

Про Varash Info

Читайте також...

Скільки насправді грошей правоохоронці вилучили у Сергія Анощенка (фото)

Питання скільки ж грошей насправді під час обшуку було вилучено у міського голови Вараша, звідки …

3 коментарі

 1. расстрелять все тварьё и нет никаких проблемм

 2. Сергій (WOLT)

  Я б ще ввів би додаткові штрафи для власників собак, які вигулюють своїх ” телят” без намордників, без поводів і де попало. І на зауваження, звучить відповідь: вона не кусається, то нічого страшного, що вона більша за п’ятирічну дитину, а на задніх лапах вища за дорослого, без намордника і повода ще й хаотично носиться і не зрозуміло що в неї в голові. Негайно прийняти для нашого міста вимоги до собаководів прибирати за своїми собаками, ато біля п’ятого садочка ” калачі”, що не кожен дорослий зможе…да і не тільки там і бов’язково водити в наморднику і на поводі, якщо ні штраф 5000 гривень, за повторне 20000.

 3. Василь

  Стерелізовані собаки точно так само кидаються на волосипедистів, автомобілі та дітей…

  Кому шкода тварин забирайте їх додому і там шкодуйте, ви мабуть одумаєтесь тільки тоді коли вашу дитину покусає зграя милих собачок.

  Мающи бюджет міста більше 500лямів і не вирішити дану проблему, да пан Анощенко та міські депутати ганьба вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X