Home / Міські новини | Вараш / Антидержавні дії у Вараші?

Антидержавні дії у Вараші?

Система ведення військового обліку у м.Вараш на грані зриву, тому що виконком Кузнецовської міської ради не прийняв проект рішення, наслідки якого несуть в собі антидержавний заколот.

На засіданні виконавчого комітету, яке відбулося 26 січня 2017 року розглядався проект рішення №10 від 13 січня 2017 року «Про стан військового обліку призовників і військовозобов’язаних у 2016 році та організацію функціонування системи військового обліку в місті Вараш на 2017 рік». Авторами проекту є військовий комісар Ярослав Кузло та начальник відділу з питань режимно-секретної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету Сергій Антоніч. Здавалося, це питання суто технічне, адже проект рішення підготовлений відповідно до чинного законодавства, оприлюднений на офіційному сайті Кузнецовської міської ради, завізований юридичним відділом, керуючим справами та підписаний міським головою.

Про те, що даний проект рішення може бути не прийнятий ніхто і гадки не мав, адже не було жодних зауважень. На жаль, під час голосування виявилося, що бракує кількох голосів. Як не дивно, але даний проект рішення не був підтриманий навіть тією людиною, яка має військовий досвід та повинна дуже добре знати, що таке військовий облік, і яка загроза, коли його немає.

Після засідання виконавчого комітету, звернулися до автора проекту, Ярослава Кузла, більш детально розповісти, про що йшлося в проекті.

– Ярославе Васильовичу, під час засідання виконавчого комітету Сергій Анощенко та Борис Бірук заявили, що військовий комісаріат не повинен перекладати на міську владу свої обов’язки?

– Військовий облік ведеться з метою забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів, особовим складом у мирний та особливий час. Він є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави та полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, підприємств, установ та організацій щодо фіксації, накопичення та аналізу військово-облікових даних призовників і військовозобов’язаних із відображенням їх у військово-облікових документах, а також здійснення контролю за дотриманням призовниками і військовозобов’язаними, посадовими особами державних органів, підприємств, установ та організацій встановлених правил військового обліку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 року № 921 введено новий порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, згідно якого визначено механізм організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, виконавчими комітетами сільських, селищних та міських рад, військовими комісаріатами, військовими частинами, підприємствами, установами, організаціями та навчальними закладами незалежно від їх підпорядкування та форми власності.

Тобто військкомат і надалі несе повну відповідальність за якість і повноту військового обліку на території відповідальності, а місцева влада повинна організувати проведення заходів, які забезпечать фукціонування системи військового обліку в місті, що й відображало дане рішення.

– Отже, проект рішення підготовлений на виконання та у відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України?

– Після прийняття цієї постанови для того, аби забезпечити фукціонування системи військового обліку в місті, повинна бути створена комісія, в складі якої повинні бути як представники військкомату, так і представники органу місцевого самоврядування. Тільки вона наділена повноваження здійснювати перевірки стану військового обліку на підприємствах, установах та організаціях міста. Також за дорученням голови обласної державної адміністрації у всіх районних державних адміністраціях і виконавчих комітетах міст обласного значення вводиться відповідальна особа за військовий облік із числа заступників міського голови. До цього часу, за розпорядженням міського голови, цією особою був керуючий справами Віктор Міцюк. Після його звільнення було призначено нову відповідальну особу, керуючого справами Бориса Бірука. На сьогоднішній день поданий нами проект рішення не був підтриманий членами виконавчого комітету, а це означає те, що система військового обліку на сьогоднішній день у м.Вараш не фуккціонує у відповідності до вимог чинного законодавства України. Це в свою чергу спонукає до порушення порядку та правил військового обліку не тільки призовниками та військовозобов’язаними, а й керівниками підприємств, установ, організацій і посадовими особамит органів виконавчої влади та місцевого самоврядування міста, що ставить під загрозу ведення в місті повномасштабної мобілізаційної підготовки. У цей час, коли держава знаходиться практично у стані війни, такі дії можна назвати антидержавними.

– Дякую за розмову!

Можливо, проект рішення був відхилений з метою банальної дрібної помсти? Адже військовий комісар сьогодні є одним із учасників судових процесів щодо змін у структурі виконавчих органів ради, і відсуджує своє право працювати в органах місцевого самоврядування. Чи не тому це та подібні рішення виконавчого комітету є лише продовженням розправи із «неугодними»? Питання оборонного значення міська влада вважає для себе не пріоритетними? І чи не матиме місто та його мешканці ще більших проблем через особисті амбіції та неприязнь міського голови Сергія Анощенка?

P.S. 13.02.2017 року на офіційному сайті міської ради знову з’явився проект рішення виконкому №30 «Про стан військового обліку призовників і військовозобов’язаних у 2016 році та організацію функціонування системи військового обліку в місті Вараш на 2017 рік». А от чи змінять свою позицію окремі представники? Поживемо-побачимо…

Про admin

Читайте також...

Сумна звістка огорнула Вараш

22 березня в стаціонарі Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №2 м.Харків помер молодший сержант …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X