Home / Без категорії / Осінній призов у Вараші (відео)

Осінній призов у Вараші (відео)

З 1 жовтня в Україні стартував осінній призов, який згідно Указу Президента України від 30.01.2019 року №22/2019 триватиме до 31 грудня 2019 року.

Зважаючи на актуальність даного питання, наші журналісти вирішили поспілкуватися із військовим комісаром Варашського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки – підполковником Ярославом Васильовичем Кузло.

Ярослав Васильович розкажіть, що потрібно робити призовникам, якщо вони отримали, або ж не отримали повістку?


В першу чергу слід зазначити, що статтею 65 Конституції України визначено – «захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Згідно із законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування та ухилення від призову. Тобто, як тільки в Україні оголошено початок нового призову, громадяни призовного віку в обов’язковому порядку протягом десяти днів повинні   з’явитися у військовий комісаріат.

Який призовний вік в Україні?

Законодавство України встановлює призовний вік  на рівні 18-27 років.  Однак Указом Президента України визначено , що у 2019 році на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20  років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Юнаки віком до 20 років можуть призватись на строкову військову службу в добровільному порядку(за їх згодою) або оформитись на військову службу за контрактом. Довідково: щопризову з м.Вараш на строкову військову службу в добровільному порядку призивається 3-4 призовника, які недосягли 20-ти річного віку.

Ви згадали про відстрочку та звільнення від армії. Хто має на це право і які повинні бути підстави?

Законодавство України передбачає надання відстрочок від призову на строкову військову службу призовникам за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності за рішенням районної (міської) призовної комісії . Тому є чималий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку або ж звільнення законно,  просто не з’являються до військомату. Якщо говорити детальніше про відтермінування (відстрочку), то підставами є наявність у призовників:

дитини віком до трьох років;
двох і більше дітей або вагітну дружину;

дитини або дружини з інвалідністю;
одиноких непрацездатних батьків, якщо призовник здійснює опіку;

студенти денних відділень цивільних навчальних закладів і духовних семінарій;
призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї (родині);
священнослужителі, поліцейські, а також педагоги та лікарі, які мають повне робоче завантаження;

та інші (всього понад 20 підстав).


Згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», повне звільнення можуть отримати громадяни:
визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);
виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів
яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;
засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі;

призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби.

Чи є якась відповідальність за ухилення від призову. Якщо так то яка?

Передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу – адміністративна і кримінальна. В якості адміністративного покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції. Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.


Який термін строкової служби в українській армії?

Наразі строк служби для осіб без вищої освіти становить 18 місяців, для тих, хто має вищу освіту – 12 місяців.

І останнє питання. На скільки правдивим є та інформації, що строкового військовослужбовця в будь який час можуть відправити у зону АТО?

Військовослужбовці строкової служби до виконання бойових завдань у районі проведення Операції об’єднаних сил не залучаються і залучатись не будуть. Це визначено на законодавчому рівні (принцип неучасті солдат строкової служби в бойових діях закріплений у військовій доктрині України, яку у вересні 2015 року затвердив Президент України).

Вероніка Пилипчук

Про Varash Info

Читайте також...

Досі не маєте постійного перукаря? Не знаєте кому довірити своє волосся?

Пропоную комплекс перукарських послуг: ▪️Стрижки (будь-якого типу та складності) ▪️Фарбування (також з використанням складних технік …

3 коментарі

  1. Олександр Чех

    так це ж не Кузло а пітух якісь

  2. Ярослав Васильович! Ви ж цього ж самого дня 29 жовтня на РАЕС разом з поліцією під погрозою наручників загребли в армію (точніше, в Здолбунів) молодих хлопців. Прямо із РАЕС. Ви дали їм можливість попасти додому, щоб взяти теплі речі? Чи батьки повинні слідом за вами їхати у Здолбунів? Це нормально, по Вашому? В нас правова держава чи Північна Корея?

    • Олексій

      Так так , абсолютна правда, це називається безпрєдєл по кузловськи, тим більше що хлопці були з віруючих…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X