Home / Без категорії / Грип. Яка ситуація з вакциною у Вараші?

Грип. Яка ситуація з вакциною у Вараші?

j

Захворювання на грип в Україні у 2017-2018 роках очікують з приходом холодів. В цьому сезоні може бути не один, а декілька спалахів. Грип – це гостре інфекційне захворювання з коротким інкубаційним періодом від декількох годин до 3-х днів, раптовим початком і циклічним перебігом, що характеризується вираженим  ураженням  верхніх дихальних шляхів і легень.

 

Клініка грипу відрізняється в залежності від віку хворих, стану імунної системи, різновидності вірусам грипу, який щорічно модифікується. Виділяють два основних синдроми: інтоксикаційного і катаральний (ураження дихальних шляхів). Лихоманка при грипі триває до 6 років. Грип дає такі ускладнення: пневмонія, отит, синусит, бронхіт. Найбільш важке ускладнення – постринозний енцефаліт (запалення головного мозку).

Лікування легких та середньо важких форм  проводиться амбулаторно (за призначенням  лікаря ). Хворі з важкими формами та ускладненням грипу госпіталізуються в інфекційне відділення.

Очікуються три типи віруса грипу:

А (H1 N1) вже був в Україні (свинячий грип). При ньому висока температура та сильний кашель.

А (H2N2) захворювання при цьому типі вірусам характеризується високою температурою, заложеність носа, болями в горлі, загальною слабкістю, поносом.

В – вірус. Хворі відчувають сильний біль у м’язах та загальну слабкість.

 

Профілактичні заходи:

Вакцинація, як специфічний метод профілактики грипу в сезоні 2017/2018 р. проводиться вакциною виробника – Франція (Ваксігрип).

Склад цієї вакцини відповідає рекомендаціям ВООЗ і рішенню Європейського Союзу стосовно складу вакцин проти грипу сезону 2017/2018 р. для Північної півкулі. Діючі речовини: інактивований спліт-вірус грипу –

Мічіган (A H1N1)

Гон-Конг (AH3N2)

Брісбен  (В)

Імунна відповідь антитіл досягається протягом 2 – 3-х тижнів. Тривалість поствакцинального імунітету становить 6 – 12 місяців.

Вакцинуються діти з 6 місячного віку і дорослі. Вакцинація може проводитись вагітним протягом всього періоду вагітності, а також в період годування груддю. Вакцинація від грипу в Україні не є обов’язковою. Зробити  щеплення за власні кошти можна в поліклініці ДЗ СМСЧ №3 МОЗ України.

Загально – гігієнічні методи профілактики: марлева пов’язка, ретельне часте миття рук з милом, уникати перебування в масовому скупченні людей, загартовуючі процедури.

 

Завідувач педіатричним

відділенням поліклініки

Ф. Галюк

Про Varash Info

Читайте також...

Осінній призов у Вараші (відео)

З 1 жовтня в Україні стартував осінній призов, який згідно Указу Президента України від 30.01.2019 …

2 коментарі

  1. Прививаться от гриппа бесполезно. Этот вирус слишком мутогенен. Лучше пройти лазерное осветление крови, кушать побольше апельсин, много двигаться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X