Home / Регіональні новини / Родина дівчинки, яку поранив лелека, шукає клініку, де лікують важкі травми ока, і вірить в чудо

Родина дівчинки, яку поранив лелека, шукає клініку, де лікують важкі травми ока, і вірить в чудо

Сім’я Михайла та Тетяни Демидчиків із села Уріччя донечку Софійку берегла з народження, бо та ще немовлям перенесла унікальну операцію. Але в 10 років дитині-інваліду вибив око … бусел. Неймовірну історію про боротьбу і віру можемо допомогти успішно написати і ми. Прочитайте її. Можливо, вам буде що підказати батькам?

У червні цього року дівчинку з Уріччя Софію Демидчик поранений лелека клюнув в око. Щоб зберегти око, важку травму лікували в Одесі і в Німеччині. Тепер родина Демидчиків шукає клініку, яка займається лікуванням важких травм та відновленням зору і просить читачів про допомогу. Дитина ще раніше, у тримісячному віці пережила складну операцію по корекції вродженої рідкісної вади. Про історію сильної духом 10-річної дівчинки читайте далі.

Унікальна операція на тримісячному малятку

10 років тому Демидчики познайомилися з волонтеркою з Німеччини. Біда заставила шукати рятунку за кордоном, оскільки їхня новонароджена дитина уже потребувала складної операції на сечовому міхурі. У Києві в Охматдиті профільний лікар був у відпустці, а крім нього за таку складну операцію ніхто не міг взятися. У Харкові сказали чекати і звертатися після року.

А в Рівному лікарі підказали батькам, що такі операції виконують в Німеччині, і на Володимиреччині навіть є хлопчик, якому вже зробили подібну операцію.

Мама через уролога Юрія Білика вийшла на батьків прооперованого хлопчика. А вже вони познайомили з Василем Жилінським, перекладачем з німецької мови з Березного. Саме він для Демидчиків перекладав усі діагнози і висновки на німецьку. Він же й відправляв факсом усі документи в Німеччину, на ім’я волонтерки Маріанне Ріхтер. Вона збирала кошти на операцію в Німеччині для української дівчинки, адже батьки змогли зібрати дома лише 5 тисяч євро.

Так у 3-місячному віці Софійка Демидчик перенесла унікальну операцію з усунення вродженої рідкісної вади в Німеччині.

Операція коштувала майже 23 тисячі євро і була успішною. Дитина нічим не відрізняється від інших і мріє про професію перукаря. Дівчинку тато з мамою берегли як зіницю ока: старші двоє братів виросли, тож найменшенька мала всю турботу, ласку і поміч.

Але є така приказка: як Бог не береже, то й батьки не встережуть від лиха.

Чергове випробування. За поміч заплатив ударом

На початку червня 2019 року на городі біля хати чоловік Михайло знайшов пораненого лелеку. Демидчики вирішили допомогти птасі. Лелеку забрали з городу, біля криниці обмили йому крило, промили перекисом водню, забинтували, і мама несла в сарай – ховати від собак. У той час 10-річна Софійка відчиняла двері в сарай, і лелека її дзьобнув. За трагічною випадковістю потрапив в око…

Рана виявилася дуже важкою. Розбите око в Одесі в інституті Філатова пролікували. Лікарі і в Рівному, і в Одесі завдання максимум виконали, око як орган частково вдалося зберегти, але зір, на жаль, було втрачено. Травмоване око дівчинки бачить лише тьмяне світло.

В Україні зір відновити не бралися. І дитина, і батьки важко і довго боролися з депресією і зневірою. Та зрештою перебороли розпач і настирно шукають світла в кінці тунелю випробувань.

Родина Демидчиків знову звернулася до волонтерки в Німеччину пані Маріанне Ріхтер. Вона знайшла офтальмологічну клініку, домовилася за обстеження. Гроші родина збирала частково сама, а частково зверталася за допомогою до людей, щоб встигнути зібрати необхідну суму на призначену дату – 16 вересня. Лише на квитки на дорогу треба було віддати 5 тисяч.

Голова Мульчицької сільської ради (куди входить село Уріччя) Максим Шарабар теж перейнявся проблемами родини і особисто звернувся до депутата Віктора М’ялика за допомогою. Той не відмовив, і під час першого візиту на округ особисто зустрівся з родиною Демидчиків. Його помічник Іван Базака передав родині кошти на лікування дівчинки.

– Ми вдячні за допомогу і за людську підтримку усім рідним і близьким, які нас підтримали в горі, – каже Тетяна Никифорівна. – Особливу подяку складаємо народному депутату Віктору М’ялику, сільському голові Мульчиць Максиму Шарабару, перекладачам та волонтерам і всім-всім, хто проявив доброту і співчуття. Це справді важливо: в годину біди відчувати, що ти не наодинці з проблемами, що хтось підтримає і допоможе. Тож нехай Бог вертає сторицею добро усім небайдужим людям.

Мріє бути перукарем і вірить в чудеса медицини

Дитина пройшла обстеження, їй призначили лікування. У Німеччині Демидчикам порозумітися з лікарями допомагав священик української церкви, сам родом з Тернополя. Він розповідав, що пораненим українським військовим, яким не змогли допомогти в Німеччині, потім робили успішні операції на очі в Америці. Тому надії втрачати не варто, бо технології швидко розвиваються.

Мови про відновлення зору Софійці поки не йде. Наступний етап обстеження чекає на дівчинку знову в Одесі. А дівчинка так хоче повноцінно бачити!

Мама Тетяна Никифорівна Демидчик звертається до читачів, які знають і можуть розповісти про успішні історії лікування очних травм. І просить поділитися досвідом лікування та підказати контакти офтальмологічних клінік у світі, які займаються важкими травмами ока.

Можливо, є в когось знайомі чи родичі, або ж волонтери знають військових «атошників», які успішно лікували поранення очей – підкажіть, для дитини це дуже важливо.

Дівчинка дуже весела і жвава, оптимістично дивиться на світ Божий і вірить у лікарів та сучасну медицину, яка творить дива.

Допоможемо Софійці разом?

Пишіть нам у коментарях на сайті, телефонуйте в редакцію за номером 096-932-85-47 або зв’яжіться напряму із мамою Тетяною Демидчик у Фейсбук, – повідомляї сайт https://volodymyrets.city .

Про Varash Info

Читайте також...

Стало відомо, хто виграє вибори міського голови Рівного (Фото)

Міська ТВК завершила підрахунок голосів виборців Рівного та Квасилова.  Як розповів член ТВК Володимир Кудрін, результати …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X