Home / Регіональні новини / Рівненська облрада просить Кабмін не допустити скорочення медиків

Рівненська облрада просить Кабмін не допустити скорочення медиків

Рівненська обласна рада просить Кабінет Міністрів України не допустити скорочення медичних працівників.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне звернення було ухвалене сьогодні на позачерговому сесійному засіданні облради.

Як сказано в документі, Кабміном 25 листопада 2015 р. була прийнята постанова №1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення», якою затверджено граничний норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками не більш як 60 ліжок на 10 тис.

До депутатів Рівненської облради надходять численні звернення від територіальних громад, в яких зазначається, що в області вже розпочався процес виконання вказаної постанови, який неминуче призведе до масового скорочення медичних працівників, і це при тому, що рівень медичного обслуговування населення є вкрай низьким, оскільки не вистачає персоналу для надання якісної медичної допомоги, зазначають депутати.

За даними облради, особливо плачевною є ситуація з районними лікарнями, які знаходяться в сільських населених пунктах та обслуговують населення навколишніх сіл. Скорочення ліжко-місць та наступне скорочення медперсоналу призводить до того, що лікарня втрачає статус районної і вже не може надавати медичну допомогу другого рівня. Відтак, громадяни для отримання відповідних медичних послуг змушені їхати в місто, яке, в більшості випадків, розташоване дуже далеко від їхнього місця проживання, що спричиняє додаткові матеріальні труднощі та нагнітає соціальну напругу в селах.

Крім того, депутати стурбовані тим, що в селі, де й так немає роботи, збільшується контингент безробітних (скорочених медпрацівників), яким держава мусить виплачувати з бюджету відповідну грошову допомогу. Виходячи з цього, зазначається в документі, “обґрунтування про економію бюджетних коштів виглядають необґрунтованими».

Рівненська обласна рада звертається з проханням скасувати вище вказану постанову КМУ та провести широке громадське обговорення щодо реформування галузі охорони здоров’я в Україні.

Звернення одностайно підтримали 58 присутніх у залі депутатів.

Довідка УНІАН, 25 листопада 2015 р. Кабінет Міністрів України затвердив постанову №1024 “Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення”, якою встановив “граничний норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення не більш як 60 ліжок”.

Дану постанову було прийнято на заміну аналогічної постанови КМУ від 28 червня 1997 р. №640, якою був передбачені диференційовані нормативи забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками для різних областей – від 76 до 82 ліжок на 10 тис. населення. Для Рівненської області норматив становив 80 ліжок на 10 тис.

Про admin

Читайте також...

На Рівненщині підтвердили 9 випадків захворювання на COVID-19 (відео, фото)

Рівненський обласний лабораторний центр провів дослідження ПЛР-методом біоматеріалу двох жінок із Сарненського району, які попередньо мали …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X