Home / Регіональні новини / Обласні обранці відмовили фірмам у виділенні земель, багатих на бурштин

Обласні обранці відмовили фірмам у виділенні земель, багатих на бурштин

Головний полісмен області заявив, що їде знайомитися особисто з бурштинокопачами, керівництво прокуратури Рівненської області прозвітувало про ситуацію, яка зараз склалася  на поліських землях, а обласні обранці відмовили фірмам у виділенні земель, багатих на сонячний камінь. Такою видалася позачергова сесія обласної ради. 

Бурштинові питання знову серед найважливіших. До обласної ради  звернулося  шість компаній  з проханням надати надра поліських земель для  геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки. Це питання попередньо депутати розглянули на президії і вже тоді вирішили – згоду давати не будуть. То ж на позачерговій сесії одностайно проголосували за відмову.

Олександр Корнійчук, голова обласної ради:

– Сьогодні обласна рада, депутати не можуть погодитися з тим, в яку позицію ставить Геослужба обласну раду, коли нас ставлять перед фактом, що ви повинні розглянути в найкоротший термін. Ми вимагаємо від Геонадр випрацювати нове положення, в який спосіб це буде відбуватися і затвердити нове положення, бо ми б хотіли бути активними учасниками, а не просто тим органом, який будуть ставити перед фактами, будь ласка, розглядайте. 

Загалом, про ситуацію з нелегальним видуботком бурштину прозвітував головний прокурор області. За  підрахунками, лише на урочищі «Гальбин» минулої п’ятниці нарахували  близько  5 тисяч бурштинокопачів. Нині на поліських землях із дислокацією в Сарненському районі  працює оперативний штаб, до складу якого входять співробітники Національної поліції України.

Анатолій Ковальчук, прокурор Рівненської області:

– Оперативний штаб почав працювати. Вони приїхали до нас в понеділок і на даний час плідно взялися до роботи, тому  питання стабілізації має вирішитися на цьому тижні, максимум  3- 4 дні, будуть розглянуті всі питання щодо можливого і неможливого запрошення працівників Нацгвардії  для стабілізації ситуації. Це питання буде вирішувати безпосередньо оперативний штаб.

Особисто навідатися до бурштинокопачів  пообіцяв новопризначений керівник поліції Рівненщини Сергій Князєв.

Сергій Князєв, начальник ГУ НП в Рівненській області:

– Хоча б подивлюся, що то таке. Я сприйняв ремарку одного з депутатів, що один із моїх попередників не боявся і туди їздив. Я себе боязливим ніколи не відчував і сьогодні ці старателі вперше будуть зі мною знайомитися тет-а-тет.

Бурштинову проблему хочуть владнати і на законодавчому рівні, для цього потрібно, щоб столиця  нарешті в повній мірі почула Рівненщину, – каже голова обласної ради. На письмові звернення у Києві поки ніяк не реагують, тому в області планують знову скликати позачергову сесію,  на яку запросять керівництво Геонадр, представників Кабінету Міністрів  та вищі правоохоронні органи.

Про admin

Читайте також...

Родина дівчинки, яку поранив лелека, шукає клініку, де лікують важкі травми ока, і вірить в чудо

Сім’я Михайла та Тетяни Демидчиків із села Уріччя донечку Софійку берегла з народження, бо та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X