Home / Регіональні новини / Обласні обранці відмовили фірмам у виділенні земель, багатих на бурштин

Обласні обранці відмовили фірмам у виділенні земель, багатих на бурштин

Головний полісмен області заявив, що їде знайомитися особисто з бурштинокопачами, керівництво прокуратури Рівненської області прозвітувало про ситуацію, яка зараз склалася  на поліських землях, а обласні обранці відмовили фірмам у виділенні земель, багатих на сонячний камінь. Такою видалася позачергова сесія обласної ради. 

Бурштинові питання знову серед найважливіших. До обласної ради  звернулося  шість компаній  з проханням надати надра поліських земель для  геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки. Це питання попередньо депутати розглянули на президії і вже тоді вирішили – згоду давати не будуть. То ж на позачерговій сесії одностайно проголосували за відмову.

Олександр Корнійчук, голова обласної ради:

– Сьогодні обласна рада, депутати не можуть погодитися з тим, в яку позицію ставить Геослужба обласну раду, коли нас ставлять перед фактом, що ви повинні розглянути в найкоротший термін. Ми вимагаємо від Геонадр випрацювати нове положення, в який спосіб це буде відбуватися і затвердити нове положення, бо ми б хотіли бути активними учасниками, а не просто тим органом, який будуть ставити перед фактами, будь ласка, розглядайте. 

Загалом, про ситуацію з нелегальним видуботком бурштину прозвітував головний прокурор області. За  підрахунками, лише на урочищі «Гальбин» минулої п’ятниці нарахували  близько  5 тисяч бурштинокопачів. Нині на поліських землях із дислокацією в Сарненському районі  працює оперативний штаб, до складу якого входять співробітники Національної поліції України.

Анатолій Ковальчук, прокурор Рівненської області:

– Оперативний штаб почав працювати. Вони приїхали до нас в понеділок і на даний час плідно взялися до роботи, тому  питання стабілізації має вирішитися на цьому тижні, максимум  3- 4 дні, будуть розглянуті всі питання щодо можливого і неможливого запрошення працівників Нацгвардії  для стабілізації ситуації. Це питання буде вирішувати безпосередньо оперативний штаб.

Особисто навідатися до бурштинокопачів  пообіцяв новопризначений керівник поліції Рівненщини Сергій Князєв.

Сергій Князєв, начальник ГУ НП в Рівненській області:

– Хоча б подивлюся, що то таке. Я сприйняв ремарку одного з депутатів, що один із моїх попередників не боявся і туди їздив. Я себе боязливим ніколи не відчував і сьогодні ці старателі вперше будуть зі мною знайомитися тет-а-тет.

Бурштинову проблему хочуть владнати і на законодавчому рівні, для цього потрібно, щоб столиця  нарешті в повній мірі почула Рівненщину, – каже голова обласної ради. На письмові звернення у Києві поки ніяк не реагують, тому в області планують знову скликати позачергову сесію,  на яку запросять керівництво Геонадр, представників Кабінету Міністрів  та вищі правоохоронні органи.

Про admin

Читайте також...

65937831_350022572578474_7543840958543036416_n

Володимир Рашовський: «Біля Вараша можна будувати промисловий хаб, а на Білому озері – 5-зірковий готель»

Продовжуємо знайомство з кандидатами. Цього разу здаємо непрості питання про проблеми округу і Володимиреччини та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X