Home / Регіональні новини / Не було кому ховати, а тепер – десяток «спадкоємців»: нові шокуючі подробиці про замерзлих на Рівненщині сестер-жебрачок (фото)

Не було кому ховати, а тепер – десяток «спадкоємців»: нові шокуючі подробиці про замерзлих на Рівненщині сестер-жебрачок (фото)

20180202134155

Раїса та Зінаїда замерзли у власній хаті, що практично розвалилася, хоча мали тисячі на рахунках.

Історія про двох сестер із села Старий Корець Рівненської області, які замерзли у власному будинку, отримала новий цікавий поворот. Пенсіонерки, яких через дивний спосіб життя завжди вважали самотніми бідними жебрачками, виявились багатійками. Ховати їх довелося за кошти сільської ради, бо не було кому. Однак, коли з’ясувалось про чималу суму коштів, яку жінки залишили після себе, розпочалася справжня битва за спадок, – повідомляє сайт press-centr.com.

У Жадківській сільській раді, до якої належить і село Старий Корець, в якому проживали покійні, вже кілька тижнів «спадкоємці» не дають проходу. Їдуть і телефонують звідусіль: з Рівного, Хмельницької області, навіть зі столиці. Кожен намагається довести, що саме він має право на гроші та майно, яке залишили по собі відлюдкуваті жінки. Це й не дивно, адже окрім чималих сум готівки, які знайшли правоохоронці у хаті замерзлих жінок серед мотлоху, згодом з’явилась інформація про те, що у них були сотні тисяч гривень на депозитних рахунках.

— На мій погляд, на рахунках пенсіонерок зберігається до 200 тисяч гривень, — каже голова Жадківської сільської ради Ігор Якубець. — Ще шість років тому мені Зінаїда казала, що на пенсійному рахунку вони мали 60 тисяч гривень, які перевели на депозит. Тож за ці роки сума суттєво збільшилася.

8

За словами сільського голови, «спадкоємців», які претендують на усі гроші бабусь, виявилося з десяток. Дзвонять і просять жодних документів на спадщину не підписувати, мовляв, поділять гроші між усіма. Однак Ігор Якубець всім відповідає,що долю будинку з ділянкою та заощаджень вирішить лише суд.

Найбільш вірогідним спадкоємцем голова сільської ради називає Юрія — сина троюрідної сестри покійних. У селі пригадують, як чоловік не раз пропонував жінкам забрати їх до себе, щоб міг доглядати, або принаймні відремонтувати їх житло.

— Він з ними постійно спілкувався, пропонував ремонт у будинку зробити, але жінки відмовлялися приймати допомогу, — зазначає Ігор Якубець. — Коли жила їхня мати Павлина, то будинок був ошатним, бо ж не дуже старий. Навіть городину вирощували. Однак старша – Зінаїда, яку суд визнав опікуном Зої через її психічні розлади, булла лінивою, ніколи не хотіла працювати. Отак і запустили господарство та своє життя…

Голова Корецької районної ради Ігор Хоменчук пригадує, що жінки не раз приходили до нього на прийом і просили допомоги. Каже, поводилися дуже дивно. Обидві влітку одягалися в чорне та носили на собі з десяток старих речей. Навіть у спеку замотувалися в хустини, лише очі виглядали. І додає, що запах від жінок був нестерпний.

— Раїса просила, щоб Зою підлікували. Старша не розмовляла, писала прохання на аркуші паперу. Хоча мені розповідали, що з сестрою могла спокійно говорити. Ми на кілька місяців відправляли Зою до районної лікарні, де її підліковували, виходжували. У цей час старша жила в жіночому монастирі – тому, біля якого молодша зазвичай просила милостиню, — розповів Ігор Хоменчук. — Жінкам пропонував поселити їх до будинку пристарілих у селі Крилів. Там 75% пенсії з пацієнта утримує заклад, а решту віддають їм на руки. Однак Зинаїда мені заявила: «Краще віку собі вкорочу, але туди не підемо». Хоча, якщо бути до кінця відвертим, я сумніваюся, що вони бідували, бо навіть під час прийому з їх сумки стирчала ковбаса, виднілись солодощі та здоба.

Нагадаємо, що сестер – 71-річну Зінаїду та 65-річну Зою Солоненко знайшли мертвими у їхньому занедбаному будинку в селі Старий Корець на Рівненщині ще наприкінці минулого місяця. Судмедекспертиза показала, що жінки замерзли. Воно й не дивно, адже будинок, в якому вони мешкали, житлом назвати важко: вибиті вікна, дірки затулені ганчір’ям, розвалена пічка, хата без електрики, у сінях жили дві кози, а посеред кімнат — купи мотлоху. Але попри удавану бідовість, серед сміття в хаті жінок правоохоронці знайшли велику суму грошей —15 тисяч гривень та дві тисячі доларів. Ще чималі суми заощаджень – на депозитних рахунках. Готівку правоохоронці вилучили, а на банківські рахунки наклали арешт. Поки суд не вирішить, що буде із цим спадком.

Володимир МИКОЛАЙЧУК

Про Varash Info

Читайте також...

1513508563_pole

У Рафалівці та Більській Волі збудують два спортмайданчики із штучним покриттям (фото)

Спортмайданчики зі штучним покриттям для гри у міні-футбол обіцяють здати до кінця 2019 року. У …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X