Home / Регіональні новини / Літня кузня патріотів (фото)

Літня кузня патріотів (фото)

Маю нагоду перед краянами коротенько проінформувати про один із етапів реалізації програми «Літня кузня патріотів» (до речі, ні в Рівненській облдержадміністрації, ні в райдержадміністрації Володимирецького району її не підтримали) – розкажу про наметовий патріотичний табір «Джерело надії».

Другим етапом є мандрівка на плотах по р. Горинь, приурочена воїнам АТО.

Уже другий рік, як козацьке товариство Володимиреччини «Пагін» при сприянні сільської ради села Озеро (голова Віктор Валентинович) провів на березі озера наметовий табір (сім днів) з ночівлею в польових умовах. Частина батьків, коли прознали за плани з ночівлею, почали масово відмовлятися. Виявилося що проблеми не тільки в системі, але і в неготовності батьків до елементарних випробувань для їхніх майбутніх захисників та берегинь!

За десятки років незалежності України вже виросло покоління добрих батьків, які навіть не знають що таке військово-патріотичне виховання! Від кого ж, шановні батьки, ви хочете мати надійне майбутнє та заможну державу?!

Наметовий табір «Джерело надії» проводився на добровільній основі, тому не у всіх відокремлених підрозділів ДКТВ «Пагін» вистачило бажання, волі та сил (а іноді можливостей) в літній період прийняти участь у військово-патріотичному таборуванні, який є фундаментом для виховання патріотичного, добропорядного, самоорганізованого, майбутнього громадянина України.

Попередньо всі 30 учасників були розділені на 3 гурти. Відкриття заходу розпочалося шикуванням та звітом гуртів про готовність з підняттям Державного прапору та прапору дитячого козацького товариства Володимиреччини «Пагін» під гімн України. А далі  програма по план-сітці.

З сьомої ранку – побудка-рухавка з пробіжкою та простими фізкультурними управами. Виявлялися порушники, які запізнювалися на рухавку, тож порушників пробуджували силовими вправами. Потім –прибирання в наметах та «ранкове коло», де проводився підсумок і озвучувався розпорядок дня.

Специфічний склад непосидючих учасників наметового табору вніс свої корективи у звичайний щоденний розклад. З настанням темряви всі учасники таборування замість дискотеки дістали ліхтарі та вийшли на старти нічної смуги перешкод «Кажан», яку успішно і в тишині було пройдено командно. Етапи траси прокладалися береговою територією озера.

Наметовий табір був випробуваний 15-хвилинним ураганом з подальшим дощем. Організатори молили Природу і Бога, щоб дощові хмари обходили стороною табір. Так і сталося. В батьків були сумніви, щодо подальшого проведення таборування та чи витримають діти до завершення заходу. Прикро, що частина батьків не повірили нам, керманичам, засумнівалися в силах та можливостях своїх дітей та забрали їх з таборування. Але 17 дітей, що зосталися, в наступний день наполегливо та завзято заходилися відновлювати заподіяну шкоду природною стихією. Щиро дякуємо батькам, що виховують таких дітей!

В учасників була насичена програма, що складалася з конкурсів та змагань військово-патріотичної тематики. Серед завдань – в’язання вузлів, транспортування потерпілого, етап «маятник», проходження навісної переправи, проходження умовного болота, переправа по паралельним мотузкам, рух по-пластунськи з автоматом, майстер-класи з фото- і відеозйомки, яку проводила студія «Ракурс» (С. Новак та О. Столярчук), майстер-класи з розбирання та складання на швидкість навчальної зброї АК-47, потужна «Ігроландія», ходіння на байдарках та інше.

Неочікуваною та приємною була зустріч з о. Михайлом (УПЦ Київського патріархату), який провів гру з дітьми та відзначив всіх учасників солодкими нагородами.

Чудово і емоційно пройшла гра «Солодке дерево». Всі підказки від «Кучерявої бороди» ховались у деревах, пеньках, під каменями чи в кущах, але це не завадило дітям знайти «солодке дерево». Запам’яталося і перетягування канату з батьками на «батьківському дні», купання у водоймі, загоряння під сонцем, свіже повітря та калорійна їжа.

Учасники АТО з м. Вараш цілодобово несли варту по забезпеченню безпеки та порядку табору.

Активну участь у заходах прийняли місцеві діти та підлітки.

За ці сім днів діти знайшли не тільки нових друзів, а й здобули добрий, сильний досвіт і яскраві спогади на все життя.

На останній підсумковій ватрі провели опитування учасників. Воно засвідчило, що запропонована програма юним козачатам сподобалась. А перебування та участь в ній, судячи з відповідей дітей, дає досвід та нових друзів, віру в себе та нові знання, сприяє згуртованості та витривалості, дає поштовх до більш тривалих випробовувань і дарує позитивні емоції.

Більшість дітей сказало, що найбільше позитиву отримали від роботи з АК-47 та стрільби з гвинтівки, дякуючи полковнику та наказному отаману ДКТВ «Пагін» А.І. Базану.

Були висловлені побажання організаторам таборування: частіше проводити такі заходи та збільшити дні перебування на них вдвічі…

Нагородження та відзнаки відбувалося у веселому натхненному настрої на нічній підсумковій ватрі де своїми враженнями поділився майор воїн АТО Володимир Бача.

Висловлюємо велику подяку спонсорам: директору Володимирецького колегіуму А.Ф. Остапенку за сприяння у виділенні навчальної зброї АК-47, Фундації «Пагін милосердя» (Л. Ус) за призи, п/п магазину «Садівничок» (Олена Ващишина), за підтримку продуктами, магазину «Наша ряба» (Олена Воронцова), за підтримку продуктами; приватному підприємцю фірми «Борій» (А.А Бортнік) за виділення мучних продуктів; голові спілки АТО (Б.І. Бірюку м. Вараш) за виділений автотранспорту, приватному підприємцю з м-ну «М’яско» (Д.В. Сергійчук), Володимирецькій дитячій спортивній школі (В.А. Римарчук), гр. Олегу Капітулі, жителям с. Озеро і всіх хто сприяв організації та проведенню наметового табору.

Щасливе майбутнє нашої держави залежить від того, як дорослі зможуть подбати про навчання і виховання підростаючого покоління зараз.

Слава Україні!

Михайло Пікторов, головний отаман ДКТВ «Пагін»

polissya.net

Про admin

Читайте також...

На Рівненщині підтвердили 9 випадків захворювання на COVID-19 (відео, фото)

Рівненський обласний лабораторний центр провів дослідження ПЛР-методом біоматеріалу двох жінок із Сарненського району, які попередньо мали …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X