Home / Регіональні новини / Інсуліну не буде?

Інсуліну не буде?

1446705081_dt_140627_insulin_syringe_800x60022

З 1 серпня 2017 року хворим на діабет доведеться побігати.

Якщо раніше вони могли преспокійно взяти рецепт в ендокринолога та з ним отримати необхідний препарат інсуліну у старшої медсестри (зазвичай це просто сусідній кабінет), то відтепер така процедура займатиме часу побільше.

Лікар-ендокринолог Світлана Копівська коментує:

– Зараз діє пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну. Разом з тим буде змінена процедура отримання самим хворим препарату інсуліну. Простіше кажучи, відтепер ми не видаватимемо препарати інсуліну хворим на діабет. Цим займатимуться аптеки.

І далі показує на комп’ютері, як це відбуватиметься в реальності:

– Ось дивіться, у нас є реєстр хворих. Про кожного хворого ми вносимо детальну інформацію – від дати народження, даних паспорта і ідентифікаційного коду до дози препарату інсуліну. Всі записи відвідувань хворим ендокринолога тут також є. Роздруковуємо електронний рецепт, який має свій власний індивідуальний номер. Хворий його отримує і несе в аптеку. Вже там аптекар відкриває такий же самий реєстр, вводить індивідуальний номер рецепту, і вся інформація одразу стає доступною – з видом, формою і кількістю препарату інсуліну.

– Отримати препарати інсуліну можна буде в будь-якій аптеці?

– Ні, не в будь-якій, а лише в тій, яка підпише з лікарнею договір про співпрацю. Ми вже розіслали пропозиції до співпраці всім аптекам Володимирця. Поки що попередню згоду дали лише дві аптечні установи, але це ще не укладення договору. На це у нас з аптеками є час до першого липня.

– Чи впливатиме зміна видачі хворим на діабет препаратів інсуліну на їх наявність в аптеках?

– Ажіотажу не має бути. На даний момент у нас є запас препаратів інсуліну на півтора місяці. До 1 серпня препарати інсуліну видаватимемо так, як раніше. Поки інсулін є в резерві у нас в лікарні, протягом липня його можна буде отримати як в лікарні, так і в аптеках. А вже з 1 серпня інсуліни будуть видавати виключно аптечні установи, з якими ми заключимо договори.

Завідуючий аптекою № 17 ТДВ «Рівнефармація» Сергій Наход коментує:

– Так, ми дали попередню згоду на співпрацю з лікарнею. Але договір ще не укладали. В свою чергу попросили ендокринолога видати нам перелік препаратів інсуліну, щоб встигнути до 1 серпня замовити їх для аптеки. Хворі на цукровий діабет, коли приходитимуть до нас в аптеку і матимуть на руках електронний рецепт, будуть обслуговуватись позачергово.

Усе це нібито просто. І все це нібито не викликає запитань.

Незрозуміло лише нікому, навіщо така довга пісня: держбюджет перераховуватиме кошти на лікарню, а вже та, в свою чергу, відшкодовуватиме кошти аптекам за видачу препаратів інсуліну хворим на діабет.

Незрозуміло, чи встигнуть до 1 серпня аптеки замовити і отримати необхідні препарати інсуліну, що будуть просити хворі на діабет.

Незрозуміло, чи буде відтепер зручно хворим на діабет підійматись на четвертий поверх до ендокринолога, щоб потім йти, наприклад, у центр Володимирця для отримання ліків. Час і зручність, в решті-решт, можливість хворого – про все це не думали ті, хто розробляв пілотний проект по відшкодуванню препаратів інсуліну.

І найнезрозуміліше – а хто крайній?

Техніка – то робот. І хто знає, що в нього в «голові»? З 1 серпня лікар-ендокринолог не зможе просто взяти ручку і виписати рецепт на отримання препарату інсуліну. Відтепер діючим буде виключно електронний рецепт, роздрукований з реєстру хворих на цукровий діабет. І як показує практика – може елементарно не бути світла на момент відвідування лікаря. Може зависнути сам реєстр або ж не «ловитиме» мережа Інтернет. А може просто не працювати драйвер у принтері, на що я й потрапила, коли спілкувалась зі Світланою Віталіївною. І хоча проблема з драйвером мала на днях вирішитись, факт залишається фактом.

І найнесподіваніше – всі женуться за комп’ютеризацією, забуваючи про надійність захисту персональних даних хворих, адже в реєстрі хворих знаходиться вся головна інформація про людину – дані паспорта, коду…

Щодня чути по телевізору, як хакери зламали то сайт якогось президента, то сайт Пентагону, тим самим ставлячи під питання надійність далеких від ідеалу захищеності українські будь-які сайти.

Час покаже…

Олена СТЕЛЬМАЩУК
polissya.net

Про admin

Читайте також...

Сьогоденні реалії медичної реформи Або «екскурсія» хворого із гострим інфарктом у понад 4 години та 80 кілометрів (Сарни, Вараш, фото, відео)

Історія про яку йдеться у відео трапилася місяць тому і спіткати вона може будь кого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X