Home / Регіональні новини / Генеральний директор РАЕС позитивно оцінює стан виконання заходів з продовження терміну експлуатації блоку №3

Генеральний директор РАЕС позитивно оцінює стан виконання заходів з продовження терміну експлуатації блоку №3

Одним з напрямків Програми продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку №3 (ВВЕР-1000) РАЕС є виконання заходів з підвищення рівня безпеки та модернізації. Велика кількість заходів виконується у рамках Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ). Фінансування заходів КзПБ проводиться як за рахунок власних коштів Компанії, так із за рахунок кредитних коштів ЄБРР/ЄА. Виконання частини заходів КзПБ є необхідною умовою для продовження терміну експлуатації енергоблоку.

2017-07-14-04-01_p1012145-2

Всього на енергоблоці №3 заплановано виконати 96 заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України, з яких 50 на сьогоднішній день вже реалізовані. З решти 46 заходів для ПТЕ енергоблоку №3 у повному обсязі планується виконати 32. Для 10 заходів заплановано поетапне виконання у обсягах, узгоджених з Держатомрегулювання України та ДСНС України, з повним завершенням після ПТЕ, ще 4 заходи передбачається реалізувати після ПТЕ.

Для оптимізації виконання робіт з підвищення рівня безпеки в доповнення до щотижневого оперативного контролю передбачено щомісячне проведення в режимі відеоконференції оперативних штабів за участю відповідальних служб Компанії. Так, 10 липня під головуванням генерального директора Рівненської АЕС Павла Павлишина відбувся плановий оперативний штаб, на якому обговорено виконання заходів, що фінансуються за кошти Компанії. Учасниками штабу було відзначено, що супроводу спеціалістів РАЕС потребують питання узгодження документації з Держатомрегулювання України та ДНТЦ ЯРБ – технічних рішень та документації на монтаж обладнання. Це значний обсяг робіт, який за можливістю вирішується в онлайн-форматі. Уваги заслуговують також виготовлення проектно-кошторисної документації та укладання контрактів на впровадження проектів, але наразі стан справ контрольований і не має значних ризиків. Крім того, велика кількість контрактів укладена на будівельно-монтажні роботи в рамках впровадження заходів КзПБ, які фінансуються за кошти ЄБРР/ЄА. Терміни реалізації 26 заходів, за якими передбачається постачання обладнання за кошти ЄБРР/ЄА, перебувають у графіку. В цілому, за словами Павла Павлишина, усі заходи виконуються згідно з графіком.

«Сьогодні на Рівненській АЕС за усіма запланованими заходами КзПБ прослідковується хороший темп робіт, приділяється значна увага виконанню заходів з ПТЕ. Це дозволяє стверджувати, що у визначені терміни РАЕС успішно реалізує усі заплановані заходи Програми ПТЕ та отримає відповідну ліцензію ДІЯРУ», – підкреслює гендиректор електростанції.

www.rnpp.rv.ua

Про admin

Читайте також...

Місце останньої надії: ТСН.Тиждень провів день з медиками Сарненської районної лікарні

Facebook Twitter WhatsApp Viber Facebook Messenger

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X