Home / Регіональні новини / Дороги до Білого Озера на літо не буде!? (фото)

Дороги до Білого Озера на літо не буде!? (фото)

У соцмережах показали жахливі автошляхи Володимиреччини

У «Facebook» з’явилися фото жахливої дороги до Білого озера. Мова йде про ділянку дороги «Більська Воля – Рудка».

Рівнянка Наталя Гаврилюк показала світлини доріг «в очікуванні обіцяного ремонту» і навіть процитувала очільника Рівненської ОДА Олексія Муляренка.

Наталія стверджує: «Так, Біле озеро справді користується попитом у туристів не менш, ніж Світязь. Проте останні роки потік туристів значно зменшився! Як ви думаєте: чому? Ні, не тому що тамтешні умови погані, і не тому, що ціни в рази вищі, як на півдні країни, а через жахливий стан дороги! Люди готові платити немалі гроші за «спартанські» умови, але не готові розбивати свої авто, або ж трястися в маршрутках по цих ямах».

img130626

img130627

Останнім часом з цього приводу в соцмережах розгорілася ціла кампанія боротьби за ремонт дороги на Біле озеро. Є й звинувачення депутатів Володимирецької районної ради в саботажі її ремонту від того ж автора, Наталії Гаврилюк: «Даремно сподівалися 🙁. Депутати Володимирецької районної ради (Батьківщина, ВО “Свобода”, Радикальна Партія Олега Ляшка) вирішили, що для Володимирця (!) (зауважу, не для мешканців району чи області) важливішою є дорога до Суховолі. Цікаво, чим же ця дорога для вас, шановні депутати Володимир Савонік Арсеній Котович Ярута Володимир Ярослав Березюк, є настільки важливою, що ви виділили на ремонт цієї ділянки 150 тис. грн? Наскільки мені відомо, ця ділянка дороги далеко не в найгіршому стані районних доріг, принаймні по ній ще їздити можна, на відміну від ділянки Більська Воля – Біле озеро. Складається враження, що ви курсуєте тільки маршрутом Володимирець – Суховоля, а далі не їздите?

img130625 img130624 img130623

Голова райради Василь Ковенько хоче, щоб ремонт дороги на Біле озеро провівся за бюджетні кошти Кузнецовська, Полиць, Рафалівки…, кого завгодно, аби тільки не Володимирця. “Чому ми маєм?” – запитує Ковенько.

А хто?! І так раніше постійно ремонтували за кошт Кузнецовська. Напевно Володимирець жодного разу не ремонтував із часів її створення… Можливо прийшов уже ваш час?!»

(Насправді рішення по ремонту ділянки дороги Любахи – Суховоля було прийняте ще на березневій сесії, але кошти передбачені лише на червень 2017 року – ред.).

А ось коментар голови Володимирецької РДА Володимира Хоружого до попереднього допису Наталії Гаврилюк: «Володимир Хоружий Мова навіть не про те, де більше потрібно, а де – менше. Потрібно скрізь. Але на вказану дорогу Більська Воля-Рудка-Біле Озеро постановою КМУ http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KP170303.html вже передбачено більше 13 млн. грн. за умови співфінансування 10%. Тобто тих 150 тис. грн. передбачених депутатами із місцевого бюджету (коефіцієнт 1:0), на вказаній дорозі було б 1,5 млн. грн. (коефіцієнт 1:10)».

До речі, фінуправління райдержадміністрації пропонувало ці кошти виділити за рахунок коригування коштів на будівництво Озерецької школи.

Нагадаємо, 7 червня відбулася сесія Володимирецької районної ради, де в тому числі розглядалося питання співфінансування доріг державного значення «Зарічне — Борове — Стара Рафалівка — Полиці на ділянці км 42 + 300 — км 45 + 300» (протяжність 3 кілометри) вартістю 8 млн. 094 тис. грн. та місцевого значення «Городок — Рудка» (на Біле озеро) на ділянці протяжністю 2 кілометри (вартість 5 млн. 450 тис. грн.). Ремонт цих ділянок доріг загальною вартістю 13 544,1 тис. грн. затверджено постановою КМУ №303 від 29.03.2017 р.

Пункт 2 цієї постанови установляє також співфінансування робіт з місцевих бюджетів усіх рівнів видатків на фінансування таких об’єктів в обсязі не менш як 10 відсотків (1354,4 тис. грн.).

Тобто мова й справді не йде суто про виділення коштів з бюджету району; до спів фінансування можуть долучитися також і сільські бюджети місцевих рад, і навіть місто Вараш. Тим самим закладається поле для маніпулювання громадською думкою та корупційних діянь (від звинувачень у бездіяльності органів місцевого самоврядування, які начебто хочуть хорошу дорогу, але не хочуть скинутися на її ремонт, до фінансових махінацій з боку учасників тендеру, які спочатку заявлять занижену вартість робіт щоб виграти тендер, а потім вимагатимуть додаткового фінансування для завершення робіт. Такі дерибани бюджетного пирога ми вже знаємо на прикладі будівництва Озерецької школи, коли «свій» підрядник занизив ціну і виграв тендер на будівництво, але навіть не зміг до кінця року освоїти виділені кошти, які ми в результаті втратили).

Однак ніде не розписано механізму цього співфінансування: чи наша частка вже закладена у сумі, передбаченій Кабміном, чи вона має додаватися до загальної суми коштів з держбюджету; коли і з ким укладати договори на вищеозначений відсоток спів фінансування з місцевих бюджетів і чи може це співфінансування бути зменшене, наприклад, за рахунок виконання частини ремонтних робіт місцевими дорожньо-будівельними організаціями на означену суму.

Також у постанові ніде не вказано, що дані роботи взагалі не будуть виконані, якщо не буде частки співфінансування з місцевих бюджетів, а 13 мільйонів гривень повернуться назад у держбюджет. Тож питання до урядовців: хто з міських, районних, селищних чи сільських рад і по скільки має скидатися на ремонт дороги до Білого озера? Розкажіть механізм, не стикайте лобами громади!

Тендер на ці роботи уже відбувся навесні, однак переможець досі не приступив до виконання робіт. А депутати про потребу виділити частку співфінансування з районного бюджету почули, за словами голови районної ради Василя Ковенька, лише на сесії; ніяких листів чи клопотань до цього від Служби автомобільних доріг чи підрядників депутати не отримували. Кому перераховувати кошти, з ким укладати договір і питати за виконання робіт, а найголовніше, де так оперативно знайти чималі гроші, – риторичні питання, на яких уже робляться політичні маніпуляції.

А деякі народні депутати та дорожні будівельники взагалі вбачають у даній ситуації справжню чиновницьку мафію, яка через фірми-прокладки хоче роздерибанити кошти на ремонт доріг.

Коментує телефоном Петро Сиротюк, депутат Володимирецької районної ради, директор ПП «Володимирець-Агрошляхбуд»:

– Там дві дороги, і їх ремонт обійдеться в межах 13 мільйонів. Ми участі в тендері не брали. В області виграють одні й ті ж самі фірми, які знаходяться під «кришею» обласних чиновників. У цих фірм один власник. От вони й виграють. Я участі в цьому тендері не брав, оскільки претендував на ремонт дороги «Володимирець – Красносілля – Малі Телковичі». Хоча у цьому тендері теж виграла їхня фірма. Вони роблять все, аби перемогти.

Що я маю на увазі?

Припустимо, ще у квітні 2017 року пройшов тендер на ремонт дороги Воронки – Малі Телковичі. Ми були учасником тендеру. Змагалися 4 фірми. Серед них цих дві фірми-«прокладки». Вони що роблять: ми у першому раунді лідируємо, другий раунд – лідируємо, третій раунд – уже вони запропонували кращу ціну…

Але якщо кошторисна вартість будівництва складає більше 10 млн. грн., то вони скидають до 6 млн. грн. Тобто, одна фірма-«прокладка» тримається на «потолку» – трохи менше 8 млн., а інша збила ціну на 6 млн. грн. Оскільки два учасники одного власника беруть участь у цьому «тендері», то одна з них обов’язково запропонує кращі умови і виграє.

Що це означає? Що 5 млн. грн. коштує один асфальт, а його ще ж треба привезти, купити та укласти щебінь, виконати його просочку бітумом та провести земляні роботи. Тут і в 8 мільйонів не вкладешся. Далі ця фірма не надає документів, і переможцем визнають другу фірму того ж власника. Такі афери робляться в нашій області. Таким чином вони беруть на себе будівництво шкіл, садочків. Так вони практично завоювали весь ринок в області.

У тендері по ділянці дороги на Біле озеро ми не брали участі. Там така ситуація: сьогодні на сесії я дізнаюся, що вчора о 17 годині вечора фінансове управління райдержадміністрації повідомили з області, що треба виділити 10 % із 13 млн. грн. як співучасть району у будівництві дороги (їх теж мала освоїти таж фірма, яку «кришують» з області). На це не було попередньо ніякого листа, питання не розглядалося на президії, не на одній із комісій. Через те районній раді не було що брати до уваги.

Тендер на ті роботи на 13 мільйонів по ділянці дороги на Біле озеро уже проведений. Виграла та ж фірма-прокладка. Вже більше півтора місяця, як вони повинні були приступити до роботи. Їх уже Служба автомобільних доріг викликала до себе, адже до роботи ніхто за цей період час ніхто не взявся. А тепер вони з’їхали на те, що ми повинні були дати співфінансування, про яке до проведення тендеру ніхто нікого не попереджав. Дане питання потрібно було вивчити, провести його по комісіях і винести на сесію.

З співфінансуванням – тут криється якась свого роду маніпуляція. Коли це все випливло, то народний депутат Василь Яніцький організував нараду у Службі автомобільних доріг у Рівному. Я та голова ради Василь Ковенько їздили на нараду, за організацію якої дуже вдячні Василю Петровичу. Яніцький побудував її з підрядниками ремонту дороги так: мовляв, шановні, у державі йде війна, а ви тут займаєтеся махінаціями, обманюєте мій виборчий округ, крутите як хоч фінансами і прикриваєтеся чинами з ОДА. Він заявив також, що зробить усе, аби роботи виконували місцеві дорожні організації і щоб податки залишалися на місцях.

Про тендер, що відбувся на ремонт дороги Воронки – Малі Телковичі, скажу більше. Участь в ньому теж брала відома нам фірма з області. Я там став на друге місце, і від найменшої суми, хоч вона мені теж не прийнятна, запропонував іншу суму, зайнявши друге місце в тендері. Якщо вони відмовляються, тоді перемовини ведуться зі мною. Вони уклали договір на виконання робіт – і тут же відмовилася. Договір визнали недійсним. Їм Яніцький каже: «Шановні, ви подали 6 млн. гривень, так будуйте за ці 6 млн. грн.»

Зараз тендер оголошений на 15 червня по-новому, але вже приймає участь друга фірма з області того ж самого власника. Я не розумію, як можна в області прибрати все в одні руки…

Я, виступаючи, на нараді, казав: «Шановні, своїй дорожній організації, яка займається будівництвом доріг, я віддав 40 років. В основному працівники мають багатодітні сім’ї. Вони кожен день виходять на роботу і чекають, що я їм дам ту роботу. А я виходжу і нічого не можу їм пообіцяти. А ви нагло захвачуєте все».

Потім ще Василь Ковенько виступив, і сказав: «Ви як плити в Степангороді на будівництві школи уклали, то їх усі тепер потрібно перекладати. Кому потрібна така робота? Хочете, щоб школа впала на дітей?»

Проте вони, ці фірми без людських ресурсів, необхідної будівельної техніки, знову беруть участь у тендері. Ось така мафія прогресує в області у сфері будівництва. Шкода, що втрачається час і затягується виконання робіт…

(Вл. інф.).

Коментар прес-центру Володимирецької РДА до статті «Коли відремонтують дорогу на Біле озеро»

Цитуємо уривки тексту публікації на сайті Polissya.net.

1) «(Насправді рішення по ремонту ділянки дороги Любахи – Суховоля було прийняте ще на березневій сесії, але кошти передбачені лише на червень 2017 року – ред.)».

Інформація не відповідає дійсній, ось витяг з рішення сесії № 172 від 03 березня 2017 р.: «8. Внести зміни до обсягів міжбюджетних трансфертів:по загальному фонду на 2017 рік (додаток 4); – іншої субвенції  з районного бюджету обласному бюджету на виконання районної програми  соціально-економічного розвитку району на 2017 рік на поточний ремонт доріг Володимирецького району – 150,0 тис.грн.».

2) «До речі, фінуправління райдержадміністрації пропонувало ці кошти виділити за рахунок коригування коштів на будівництво Озерецької школи».

Неправда, оскільки фінансування ділянки дороги Більська Воля – Рудка – Біле озеро у сумі  1108,9 тис.грн. фінансове управління пропонувало виділити із перевиконання за травень 2017 року, 150 тис. грн. – ті, що передбачені попередньою сесією «на ремонт доріг Володимирецького району», і ще 95,5 тис. грн. зняті із субвенції місцевого – державному бюджету. Кошти, які були не передбачені, а зарезервовані на об’єкт «Озерецька ЗОШ» для того, щоб взяти участь в конкурсі об’єктів на фінансування з ДФРР, були передбачені на заробітні плати для бюджетних установ, як того вимагає ст.77 Бюджетного кодексу  – на першочергові видатки (звукозапис: Обговорення переділу районного бюджету, з 9 хв 50 с. по 12 хв 00 с.).

3) «Однак ніде не розписано механізму цього співфінансування: чи наша частка вже закладена у сумі, передбаченій Кабміном, чи вона має додаватися до загальної суми коштів з держбюджету; коли і з ким укладати договори на вищеозначений відсоток спів фінансування з місцевих бюджетів і чи може це співфінансування бути зменшене, наприклад, за рахунок виконання частини ремонтних робіт місцевими дорожньо-будівельними організаціями на означену суму.

Також у постанові ніде не вказано, що дані роботи взагалі не будуть виконані, якщо не буде частки співфінансування з місцевих бюджетів, а 13 мільйонів гривень повернуться назад у держбюджет. Тож питання до урядовців: хто з міських, районних, селищних чи сільських рад і по скільки має скидатися на ремонт дороги до Білого озера? Розкажіть механізм, не стикайте лобами громади!».

Механізм фінансування зрозумілий і вже застосовується на практиці, бо ж в Україні вже розпочалися ремонти доріг за вказаною постановою, а  найближчим часом будуть проведені і в нашій області, але, на жаль, не на Володимиреччині. В постанові чітко вказано, цитуємо: «фінансування об’єктівбудівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення, зазначених у додатку 2, здійснюється за умови виділення у 2016 – 2017 роках з місцевих бюджетів усіх рівнів видатків на фінансування таких об’єктів в обсязі не менш як 10 відсотків.» Оскільки зазначеною дорогою в основному користуються жителі Володимирецького району (с.Озерці, с.Мульчиці, с.Рудка), то цілком логічно, що саме ці місцеві бюджети мали б долучитися до співфінансування. Але, нажаль, бюджети сільрад цих населених пунктів не мають такої можливості. Більш спроможні бюджети м.Вараш, смт.Рафалівка та с.Полиці, тому Володимирецькою РДА направлені відповідні листи, але для прийняття відповідного рішення потрібні один-два місяці. Тому, зважаючи на те, що дорогу краще ремонтувати в літні місяці, а не зимою, доречніше було б невідкладно передбачити співфінансування з районного бюджету. А, у разі, коли рішенням сесії м.Вараш, смт.Рафалівки чи с.Полиць будуть передбачені кошти, то вони можуть бути успішно використані на інші потреби до кінця року районним бюджетом.

4) «Тендер на ці роботи уже відбувся навесні, однак переможець досі не приступив до виконання робіт. А депутати про потребу виділити частку співфінансування з районного бюджету почули, за словами голови районної ради Василя Ковенька, лише на сесії; ніяких листів чи клопотань до цього від Служби автомобільних доріг чи підрядників депутати не отримували. Кому перераховувати кошти, з ким укладати договір і питати за виконання робіт, а найголовніше, де так оперативно знайти чималі гроші, – риторичні питання, на яких уже робляться політичні маніпуляції».

Це не риторичні, а беззмістовні запитання. Виконавець не приступив і не приступить до виконання, бо ще не вирішено питання фінансування, а саме – затримка за співфінансуванням із місцевих бюджетів. Депутати навмисно затримали співфінансування на заклики одного з депутатів, мабуть, через те він є безпосереднім учасником торгів по ремонту автодоріг. Якби ж він став переможцем – риторика була б зовсім іншою. Оскільки власником,а тому й  замовником ремонту зазначених доріг є Служба автомобільних доріг Рівненської ОДА, то кошти необхідно передбачити як субвенцію обласному бюджету, а далі обласний бюджет – підряднику-перможцю торгів,  ось і весь механізм.

5) «А деякі народні депутати та дорожні будівельники взагалі вбачають у даній ситуації справжню чиновницьку мафію, яка через фірми-прокладки хоче роздерибанити кошти на ремонт доріг».

Цитуємо Петра Сиротюка: «Виграла та ж фірма-прокладка. Проте вони, ці фірми без людських ресурсів, необхідної будівельної техніки, знову беруть участь у тендері». Слова не підтверджені жодними доказами, в яких вчувається образа керівника фірми, що чомусь програла всі тендери. Якщо ж все так очевидно, то  Петро Сиротюк,  як учасник торгів,  має звернутися до суду чи антимонопольного комітету і довести це, а не, використовуючи мандат депутата районної ради, навмисно заважати проводити будівництво доріг законним переможцям тендерів, можливо, таким чином лобіюючи свої бізнес-інтереси.

polissya.net

Про admin

Читайте також...

Топ-5 закладів Харкова: де замовити найсмачніші суші?

Де замовити роли в Харкові? Ось огляд на ТОП-5 закладів, в якому згадується відомий ресторан …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X