Home / Новини РАЕС / У спеку енергоблоки РАЕС працюють надійно та стабільно

У спеку енергоблоки РАЕС працюють надійно та стабільно

У період спеки цього літа, завдяки функціонуванню на Рівненській АЕС систем кондиціонування та вентиляції, обладнання діючих енергоблоків працює надійно, а для персоналу електростанції забезпечені комфортні умови роботи.

2017-08-01-16-30_dsc_9247-2

На Рівненській АЕС ведеться цілодобовий моніторинг температури у виробничих приміщеннях та приміщеннях з електротехнічним устаткуванням. Моніторинг проводять, крім власників приміщень та обладнання, фахівці цеху вентиляції та кондиціонування (ЦВтаК) РАЕС за допомогою автоматизованої системи технологічних параметрів «СПРУТ».

Оптимальна температура в приміщеннях досягається шляхом охолодження. Станом на сьогодні на енергоблоках №1,2 стабільно працюють холодильні машини 1,2-Р та 1,2-К. За словами начальника ЦВтаК РАЕС Олександра Вороб’я, устаткування було підготовлене до роботи в пікове за температурними режимами навантаження. Так, минулого тижня було проведено їх технічне обслуговування. Також у період спеки вводиться в дію додаткове резервне обладнання систем вентиляції та кондиціонування. На енергоблоці №3 в рамках виконання заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) встановлені нові системи кондиціонування. Наразі на стадії завершення роботи із заміни 4 кондиціонерів на дизель-генераторній станції ДГС-31. Цьогоріч в рамках КзПБ у виробничих приміщеннях енергоблоку №3 заплановано замінити 56 промислових кондиціонерів, 52 з яких – вже замінені на нові.

За коментарем головного диспетчера-начальника служби РАЕС Юрія Долганова, обладнання діючих енергоблоків Рівненської АЕС працює стабільно, відповідно до інструкцій з експлуатації та технологічних регламентів безпечної експлуатації. Персонал попереджений про аномальне підвищення температури та проінструктований щодо особливостей роботи в таких умовах, зокрема щодо необхідності зменшення перебування на відкритому повітрі та збільшення тривалості перерв під час роботи. При плануванні робіт по можливості здійснюється їх перенесення на дні з більш комфортними температурними показниками.

В умовах підвищеної температури для профілактики перегрівання служба охорони праці РАЕС попереджає щодо важливості врахування працівниками, робота яких пов’язана з перебуванням на відкритому повітрі, часу на відпочинок санітарного характеру. Для дотримання персоналом питного режиму забезпечено безперебійну роботу питних фонтанчиків та сатураторів на проммайданчику.

Метеоролог АСКРО РАЕС Інна Тіхомірова зазначає, що у зоні розташування Рівненської АЕС спека на рівні 31-33°C протримається перші два дні серпня, після чого прийде спад до помірних 25°C. Дещо підвищений атмосферний тиск є стабільним, тож не впливатиме на самопочуття. Проте необхідно враховувати, що цього тижня по області прогнозується сильна спека в межах 35°C.

www.rnpp.rv.ua

Знайшли помилку? Виділіть текст з помилкою і натисніть Ctrl + Enter, або натисніть посилання

Про admin

Читайте також...

2090551

Термін експлуатації блока №3 Рівненської АЕС продовжили ще на 20 років (відео, фото)

Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) продовжила термін експлуатації блока №3 Рівненської АЕС понад проектний …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X