Home / Новини РАЕС / Нова школа та дороги: на що підуть більше 32 мільйонів гривень субвенції у зоні спостереження РАЕС (фото)

Нова школа та дороги: на що підуть більше 32 мільйонів гривень субвенції у зоні спостереження РАЕС (фото)

У 2018 році на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС, уряд спрямував понад 32 мільйони гривень державної субвенції. Дані кошти є додатковим ресурсом для соціально-економічного розвитку трьох районів Рівненщини та одного – Волині, які належать до тридцятикілометрової зони спостереження електростанції.

2018-08-30-15-59_raes_3156341

У поточному році НАЕК «Енергоатом» відповідно до кількості виробленої у 2017 році електроенергії на соціально-економічну компенсацію ризику населення зон спостереження чотирьох АЕС перерахувала до держбюджету більше 392 мільйонів гривень, що становить не менше 1% вартості реалізованої АЕС України електроенергії. В цілому, прилеглим до діючих АЕС територіям (сім областей) у 2018 році уряд виділив 137 млн 499,5 тис гривень субвенції. Варто відзначити, незважаючи на збільшення Рівненською АЕС кількості виробленої у 2017 році електроенергії, в порівнянні з 2016 роком, цьогоріч сума виділеної урядом субвенції на розвиток зони спостереження РАЕС ідентична минулорічній – 32 млн 587,4 тис гривень.

Для прилеглих до Рівненської АЕС територій розподіл субвенції місцевим бюджетам становив: Рівненська область (обласна частка) – 7 млн 18,3 тис грн; Волинська область (обласна частка) – 2 млн 757,9 тис грн; Маневицький район (Волинська область) – 7 млн 227,6 тис грн; Володимирецький район (Рівненська область) – 9 млн 895,9 тис грн; Сарненський район (Рівненська область) – 646 тис грн; Костопільський район (Рівненська область) – 153,6 тис грн; м Вараш (Рівненська область) – 4 млн 888,1 тис грн.

Відповідно до постанови КМУ субвенція спрямовується, насамперед, на: будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонти об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури та захисних споруд цивільного захисту; закупівлю засобів захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду; навчання населення користуванню цими засобами та об’єктами цивільного захисту.

2018-08-30-15-59_shkola_v_s_ozertsi

Територіальна громада Володимирецького району спрямує кошти на реконструкцію вуличного освітлення у селах Заболоття та Радижеве, ремонт протирадіаційних укриттів Володимирецького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та Довговільського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ». За кошти субвенції цього року та минулих років продовжується будівництво ЗОШ І-ІІ ступеня у с Озерці. Новобудова передбачає простору їдальню, медичний блок, майстерні, великий спортзал та бібліотеку з читальним залом. Фасад триповерхової будівлі на 196 місць розфарбовують у яскраві кольори, штукатурять внутрішні приміщення, монтують системи опалення та водопостачання. Подбали про автоматизовану котельню на щепі, а також про доступність – головний вхід обладнали пандусом. Окрім навчальних класів, тут планують розмістити дві групи для дошкільнят. Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко відзначає, що зведення нової школи поряд зі старою, яка була в аварійному стані, буде справжнім символом змін не лише для громади села Озерці, а й для усієї Рівненщини.

У Маневицькому районі кошти будуть реалізовані для проведення капітальних ремонтів даху Маневицької дитячої музичної школи, території районного будинку культури в смт Маневичі, частини приміщень, у тому числі підвального, поліклінічного відділення Маневицької центральної районної лікарні, капітальних ремонтів ЗОШ І-ІІІ ступенів с Цміни, приміщень ЗОШ І-ІІІ ступенів с Старий Чорторийськ, спортзалу ЗОШ І-ІІІ ступенів с Велика Яблунька, поточних ремонтів вулиці Молодіжна в с Довжиця та дороги по вулиці Івана Похолюка у с Хряськ. Також передбачена реконструкція котельні Колківської районної лікарні, електромереж вуличного освітлення в с Майдан-Липненський, капітальні ремонти дороги в с Нічогівка та вулиць в селах Рудка і Кукли.

У Сарненському районі планується здійснити капітальний ремонт покрівлі, систем водопостачання та каналізації, приміщення захисної споруди цивільного захисту ДНЗ «Сонечко» в с Велике Вербче, а також провести поточний ремонт підлоги клубу в с Бутейки. У Костопільському районі частина коштів субвенції буде спрямована на поточний ремонт сільського будинку культури у с Гута.

2018-08-30-15-59_dnz_-8

У місті-супутнику РАЕС Вараш кошти субвенції буде використано на поточний ремонт захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) протирадіаційних укрить №№64382, 65080, капітальний ремонт об’єкту захисної споруди цивільного захисту (цивільної оборони) протирадіаційного укриття №64383. Близько 92 тисяч гривень спрямовано на навчання населення з користування об’єктами спеціальної соціальної інфраструктури. Заплановано виконати заміну вікон і дверей у дитячих навчальних закладах (ясла-садок) №5, №6 та №8. Варто зазначити, що у 2017 році найбільше видатків держсубвенції було також скеровано на заміну вікон і дверей ДНЗ №6 та №8. Майже 200 тисяч гривень в атомграді будуть використані на ремонт кабінету фізики в школі №1. До слова, вчитель фізики загальноосвітнього навчального закладу Катерина Сидорчик має бронзову нагороду у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2018». Учні педагога неодноразово не лише брали участь, а й ставали призерами Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ», організатором якого є НАЕК «Енергоатом» та ГО «Українське ядерне товариство», – повідомляє офіційний сайт РАЕС.

Про Varash Info

Читайте також...

afishaa3-bof2019-variant-3-avtozberezheno

Всеукраїнський фестиваль на Білому озері (афіша)

Facebook Twitter WhatsApp Viber Facebook Messenger

Один коментар

  1. Павало

    Повисити. без вазилину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X