Home / Новини РАЕС / На міжнародному Енергофорумі обговорили потенційну можливість будівництва малих модульних реакторів на РАЕС

На міжнародному Енергофорумі обговорили потенційну можливість будівництва малих модульних реакторів на РАЕС

Представники Рівненської АЕС взяли участь в щорічній та важливій для всіх учасників енергетичного ринку події – XV міжнародному форумі «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», який проходив 7-9 листопада в Міжнародному виставковому центрі  столиці. Традиційно Форум, який презентував здобутки національних компаній паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), відбувся за дорученням Кабінету Міністрів України та під егідою Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Енергофорум проводиться з метою не лише демонстрації досягнень у паливно-енергетичній сфері, а й сприяння реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року для забезпечення надійного й ефективного функціонування енергосистеми країни, енергетичної незалежності та безпеки держави та створення ефективного майданчика для щорічних зустрічей енергетичного співтовариства, запуску нових проектів, ознайомлення зі світовими тенденціями і перспективами розвитку енергетики, плідного діалогу бізнесу і влади.

Відкриття Енергофоруму відбулось за участю представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, міжнародних організацій, дипломатичних місій, міжнародних фінансових організацій, почесних іноземних гостей. XV Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» проходив у форматі таких заходів, як галузева експозиція «ПЕК України», ХV Міжнародна виставка «Енергетика в промисловості-2017» та ділова програма.

Учасниками заходу стали понад 200 підприємств, серед яких 28 іноземних компаній з 10 країн світу. Усі вони отримали унікальну можливість зустрітися з провідними фахівцями галузі: керівниками профільних міністерств і відомств, топ-менеджерами державних енергетичних компаній, директорами підприємств енергетичної та електротехнічної індустрії, професійними експертами та аналітиками, стратегічними інвесторами і фінансистами, керівниками промислових підприємств різних галузей, фахівцями науково-дослідних, інжинірингових, проектних і монтажних організацій.

Рівненська АЕС з іншими відокремленими підрозділами НАЕК «Енергоатом» представляла атомно-енергетичну галузь України. Під час роботи галузевої експозиції «ПЕК України» працівники управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС ознайомлювали відвідувачів Форуму з роботою атомної станції, а також популяризували атомну енергетику серед студентів профільних навчальних закладів.

Окрім того, для студентів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» (НТУУ КПІ) фахівці Компанії провели вікторину із запитаннями про атомну енергетику, команда-переможниця якої отримала на пам’ять іміджеву продукцію Енергоатома. «Загалом захід вразив своєю масштабністю. Завдяки фахівцям-атомникам України ми дізналися багато цінної та корисної інформації. Цікавою також виявилась і вікторина, завдяки якій ми вкотре перевірили рівень своїх знань у сфері енергетики», – поділився враженнями уродженець Вараша, студент V курсу теплоенергетичного факультету НТУУ КПІ Андрій Прокопчук.

Також за програмою Форуму відбувся День атомної енергетики на тему “Атомна енергетика: інвестиції у майбутнє України”, участь в якому взяв генеральний директор РАЕС Павло Павлишин. Першу панельну сесію “Світові тренди та українські реалії” із чотирьох запланованих відкрив один із модераторів президент НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський. Основні питання, які обговорили учасники Дня атомної енергетики, стосувались таких тем: «Українські АЕС: стан, можливості, перспективи», «Фінансові інструменти для будівництва нових АЕС. Світова практика», «Українські реалії: перешкоди та перспективи розвитку атомної генерації», «Технології Holtec International для інноваційного розвитку України», «Енергоміст, що інтегрує Україну в ЄС», «ЦСВЯП: стан реалізації проекту» та інші.

Окрему увагу було приділено питанням продовження ресурсу енергоблоків українських АЕС та переваги і виклики для впровадження реакторів малої потужності SMR в Україні з метою заміни потужностей виробництва. «В рамках нещодавно затвердженої Урядом України Енергетичної стратегії до 2035 року передбачено не лише продовження терміну експлуатації енергоблоків діючих АЕС, що є ключовим та важливим завданням для всієї Компанії, а й проектування та будівництво нових атомних енергоблоків. В період з 2030 по 2040 рр. закінчиться продовжений термін експлуатації 12 енергоблоків, які необхідно замінити новими та які будуть здатні працювати в маневровому режимі. У рамках цього Енергоатом вивчає можливість заміни діючих енергоблоків АЕС потужністю 440 або 1000 МВт, після виведення їх з експлуатації в майбутньому, на малі модульні реактори малої потужності. Для впровадження новітніх технологій розглядається майданчик Рівненської АЕС”, – зазначив Юрій Недашковський.

Як зауважив генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, будівництво модульних реакторів – це дуже перспективний проект. «На РАЕС є можливість будувати не один SMR, а приміром чотири підряд, тому що вони між собою дуже добре поєднуються. Я позитивно ставлюсь до потенційної ідеї реалізувати такий пілотний проект саме на майданчику Рівненської АЕС, адже ці реактори маневрені, зі строком експлуатації до 100 років, доволі дешеві порівняно з реакторами високої потужності, можуть споруджуватися на невеликих площах, навіть на території вже діючих АЕС. Також ці реактори мають підвищений рівень безпеки за рахунок того, що на них застосовуються пасивні системи безпеки, тобто без насосного обладнання, арматурного та багато чого іншого, що потребує зовнішнього електропостачання», – підсумував П. Павлишин.

Щодо теми продовження терміну експлуатації енергоблоків українських АЕС, керівник РАЕС зазначив, що колектив електростанції продовжує активно працювати в напрямку реалізації Програми ПТЕ енергоблоку №3 РАЕС, проектний термін експлуатації якого спливає у грудні поточного року. За його словами на підприємстві вже виконано близько 120 некапітальних заходів ПТЕ, узгоджено, підписано та пройдено експертизу 46 технічних рішень. Наступного тижня готовність Рівненської АЕС до планово-попереджувального ремонту перевірить інспекція Держатомрегулювання України. Основним завданням рівненських атомників наразі є виконання заходів капітального характеру.

www.rnpp.rv.ua

Про admin

Читайте також...

skrynshot-2018-10-08-08-37-35

Інтерв’ю Г. М. Муляра – директора з кадрів та соціальних питань ДП “НАЕК “Енергоатом” (відео)

Facebook Twitter WhatsApp Viber Facebook Messenger

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X