Home / Новини РАЕС / Модернізація тренувального обладнання РАЕС гарантує якісну підготовку спеціалістів

Модернізація тренувального обладнання РАЕС гарантує якісну підготовку спеціалістів

У навчально-тренувальному центрі Рівненської АЕС виконано модернізацію повномасштабного тренажера ПМТ-1000 – аналога блочного щита керування на енергоблоках-мільйонниках. Новий цикл тренувань на вдосконаленому обладнанні забезпечить якісну підготовку працівників електростанції.

2017-07-04-03-36_shapka

Високий рівень знань рівненських атомників забезпечується їх високопрофесійною підготовкою у процесі навчання та тренування в навчально-тренувальному центрі РАЕС. Для професійної індивідуальної, спільної підготовки та підтримання кваліфікації оперативного персоналу енергоблоків №3, №4, на базі центру функціонує програмно-технічний спеціалізований комплекс, змодельований відповідно до обладнання блоку-прототипу – повномасштабний тренажер ПМТ-1000. Лише за перше півріччя 2017 року на ПМТ-1000 проведено навчання працівників РАЕС у кількості 187 людино/курсів. Навчання організовано в рамках підтримання кваліфікації старшого оперативного персоналу за тематикою «пуск та зупинка енергоблоку».

В рамках виконання Програми продовження терміну експлуатації енергоблоку №3, під час минулорічного планово-попереджувального ремонту на блоці були проведені масштабні роботи із модернізації системи нормальної експлуатації, важливої для безпеки турбінного відділення. Для відповідності технічним вимогам вдосконаленого обладнання впродовж травня-червня цього року аналогічні ремонтні роботи були проведені на ПМТ-1000, а саме: виконано заміну 12 фасадів оперативних панелей разом із вторинними приладами, ключами управління та пультом керування.

Виробником та постачальником обладнання є ПАТ «НВП «Радій» (м. Кропивницький). Проект розроблений Харківським науково-дослідним і проектно-конструкторським інститутом «Енергопроект». Роботи з реконструкції проводилися персоналом цеху теплової автоматики та вимірювань РАЕС, будівельно-монтажні – Кузнецовським монтажно-налагоджувальним підприємством (м. Вараш).

Як зазначає заступник начальника НТЦ РАЕС з технічних засобів навчання Микола Павлюк, на сьогоднішній день та до кінця поточного року повномасштабний тренажер ПМТ-1000 перебуватиме у дослідній експлуатації. «З 26 червня на оновленому обладнанні вже розпочаті перші тренувальні заняття з підтримки кваліфікації оперативного персоналу, – коментує М. Павлюк, – Після налаштувань в частині моделювання усіх процесів, що виконуватиме ТОВ «ІТ-Славутич» (м. Славутич), тренажер буде введено в промислову експлуатацію. На черзі – аналогічні роботи з модернізації повномасштабного тренажера в частині заміни обладнання реакторного відділення та управляючих систем безпеки».

www.rnpp.rv.ua

Про admin

Читайте також...

Рівненські атомники вкотре провели акцію «Енергія добра» у Вараші (фото)

Днями рівненські атомники вкотре провели благодійну акцію «Енергія добра» для дітей-сиріт, дітей позбавленим батьківського піклування …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X