Home / Новини РАЕС / Генеральний директор РАЕС взяв участь у відкритті будівництва ЦСВЯП

Генеральний директор РАЕС взяв участь у відкритті будівництва ЦСВЯП

Генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин взяв участь у офіційній церемонії відкриття будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) державного підприємства НАЕК «Енергоатом».

2017-11-10-11-04_4

ЦСВЯП буде зводитись у зоні відчуження Чорнобильської АЕС в селищі Буряківка, Київської області за технологією американської компанії Holtec International. На його будівництво планується витратити 37,22 млрд грн. Площа забудови, згідно з проектом, складе 40 тис.кв. метрів. Перший пусковий комплекс має запрацювати вже 2019 року. Фінансування робіт проводитиметься за рахунок коштів НАЕК “Енергоатом”.

У заході відкриття будівництва взяли участь представники Компанії, генеральні директори Рівненської, Запорізької, Хмельницької та Южно-Української АЕС, міністри, народні депутати, а також представники компанії Holtec International.

За оцінкою спеціалістів Holtec International сухе сховище має забезпечити безпечне зберігання відпрацьованого ядерного палива з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС впродовж 100 років. Економічну доцільність проекту доводить досвід функціонування пристанційного сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС.

Після затвердження проекту ЦСВЯП в червні 2017 року було проведено радіаційне дослідження земельних ділянок на території майбутньої забудови та розпочато будівництво під’їзної залізничної колії до сховища. Безпечність контейнерів була перевірена на міцність та щільність у змодельованих ситуаціях з пожежами, вибухом та стихійними лихами. Будівництво ЦСВЯП здійснюється за технологією країн першого світу спираючись на досвід та світову практику.

Як зауважив президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський побудувавши власне сховище, Україна вже за кілька років може його окупити.

Генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин зазначив, що сьогодні Україна вивозить ВЯП на тимчасове зберігання з подальшою переробкою до Росії. «Водночас ВЯП залишається на світовому ринку енергетичною сировиною, яку в перспективі можна буде використати у промисловості або вигідно реалізувати. Це досить глобальний для Компанії проект і РАЕС бере в ньому дуже активну участь. Наразі на підприємстві виконуються роботи, спрямовані на модернізацію кранів, машин перевантажувальних, допоміжного устаткування, зведення площадки відстоювання, будівництво залізничних колій та інших комплексних робіт, які є важливою складовою у будівництві сховища. Компанія прийняла рішення про постачання на РАЕС нового обладнання, яке буде проходити вхідний котроль та апробацію колективом підприємства – це дуже відповідальна місія, та вже 2018 року плануємо наповнити перший контейнер відпрацьованим паливом».

Довідка:

До сьогодні Україна змушена вивозити ВЯП до Росії, що збільшує собівартість електроенергії НАЕК «Енергоатом». Крім того, простежується тенденція зростання вартості вказаних послуг. Водночас, ВЯП залишається на світовому ринку, енергетичною сировиною, яку в перспективі можна буде використати у промисловості або вигідно реалізувати.

Відправка відпрацьованого палива до РФ не знімає проблему радіоактивних відходів (РАВ), які згідно з умовами контрактів на переробку ВЯП, повинні бути повернені до України. Їх зберігання і поховання в Україні у будь-якому випадку потребуватиме значних додаткових витрат.

На сьогодні в Україні немає власної технології «сухого» зберігання відпрацьованого палива та, відповідно, жодне з вітчизняних підприємств не володіє даними необхідними для підготовки техніко-економічних інженерних рішень. Тому вибір безпечної та відповідної для України технології збереження ВЯП було виконано НАЕК «Енергоатом» на засадах оголошеного в липні 2003 року тендера.

www.rnpp.rv.ua

Про admin

Читайте також...

skrynshot-2018-10-08-08-37-35

Інтерв’ю Г. М. Муляра – директора з кадрів та соціальних питань ДП “НАЕК “Енергоатом” (відео)

Facebook Twitter WhatsApp Viber Facebook Messenger

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X