Home / Новини РАЕС / Фахівці РАЕС обмінялися досвідом у сфері управління персоналу

Фахівці РАЕС обмінялися досвідом у сфері управління персоналу

Наприкінці червня фахівці Рівненської АЕС взяли участь у міжнародній робочій зустрічі на тему «Управління людськими ресурсами. Оптимальний процес «омолодження» персоналу», яка відбулась на Хмельницькій АЕС (м. Нетішин). Захід був організований регіональним центром ВАО АЕС та НАЕК «Енергоатом».

2017-07-13-05-36_hhhhhhh

Участь у зустрічі взяли представники центральних апаратів експлуатуючих організацій, АЕС України, Чехії, Болгарії, РФ. Навчальні заклади представляв Вінницький національний технічний університет України. Рівненська АЕС делегувала заступника начальника відділу кадрів Сергія Вакуліча, психолога відділу розвитку персоналу Олену Волощук та інженера служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації Галину Мацюк.

Основною метою заходу стали обмін інформацією щодо вдосконалення та постійного розвитку системи адміністративного управління кадровою політикою та підвищення експлуатаційної безпеки АЕС. У ході спілкування учасники обмінялися досвідом менеджменту персоналом, обговорили актуальні питання щодо соціального захисту працівників АЕС, зокрема деталізації заходів, що проводяться для соцзахисту атомників різних країн світу, залучення молодих спеціалістів до роботи в атомній енергетиці, монетарної складової мотивації персоналу, політики «непокарання»/«незвинувачення».

Директор з кадрів та соціальних питань Енергоатома Григорій Муляр виступив з презентацією «Потреби ДП «НАЕК «Енергоатом» в кадрах та взаємодія з вищими навчальними закладами з підготовки кадрів». У свою чергу, заступник начальника відділу кадрів РАЕС Сергій Вакуліч презентував тему «Професійний відбір персоналу», під час обговорення якої були розглянуті поняття професійного відбору персоналу на РАЕС, схема, стадії, принципи та документація, що регулюють процедуру профвідбору кадрів на підприємстві.

«Саме професійний відбір кадрів є передумовою створення колективу висококваліфікованих спеціалістів, здатних досягати цілей та завдань підприємства, в тому числі забезпечення безпеки на Рівненській АЕС. Велика увага у діяльності підприємства приділяється профорієнтаційній роботі з учнівською молоддю міста-супутника і населених пунктів зони спостереження РАЕС. Також, аби задовольнити потреби електростанції у кваліфікованих спеціалістах ми співпрацюємо з такими базовими технічними вузами як НТУУ «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського», Одеський національний політехнічний університет, Національний університет «Львівська політехніка»– зазначив С. Вакуліч.

З метою профвідбору кадрів щороку у підрозділах РАЕС проходять виробничу та переддипломну практику студенти фахових спеціальностей провідних вищих навчальних закладів України. Зокрема у 2016 році на Рівненській АЕС практику пройшли 98 студентів вишів та 125 учнів професійно-технічного училища РАЕС, 83 з яких наразі працюють на електростанції.

Рівень освіти працівників є одним із головним критеріїв професійного відбору кадрів, який, в свою чергу, сприяє процесу «омолодження» колективу РАЕС. Відтак на сьогоднішній день молодь складає близько 40% від загальної кількості персоналу. Тенденцію процесу «омолодження» персоналу Рівненської АЕС позитивно відзначили фахівці Компанії, колеги-енергетики АЕС Чехії та України

Значний рівень довіри між підлеглими та керівництвом РАЕС продемонстрували презентації «Атмосфера довіри та політика «непокарання» як методи попередження помилок» психолога відділу розвитку персоналу РАЕС Олени Волощук та «Особливості взаємодії керівників з персоналом при застосуванні політики «непокарання» інженера служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації Галини Мацюк.

За словами представника ВАО АЕС-МЦ на майданчику Рівненської АЕС Анатолія Васильчука, рівненські атомники є активними учасниками всіх напрямків та програм Асоціації. З метою підвищення рівня безпеки та надійності електростанції вони прагнуть до взаємодії з кваліфікованими та технічними фахівцями світової енергетики, а також до вдосконалення рівня знань, умінь, та професійного зростання. Лише за перше півріччя 20 фахівців РАЕС взяли участь у різноманітних заходах ВАО АЕС. Троє стали учасниками партнерських перевірок: генеральний директор РАЕС Павло Павлишин як відповідальний керівник від ВАО АЕС-МЦ на АЕС Дуковани (Чехія), а решта – експертами. Десять працівників РАЕС виступили експертами місій технічної підтримки, четверо представили електростанцію у міжнародних робочих зустрічах, двоє – на робочих зустрічах національного рівня та один спеціаліст взяв участь у навчальному семінарі.

www.rnpp.rv.ua

Про admin

Читайте також...

Благодійна виставка на підтримку вихованців реабілітаційного центру (Вараш, відео)

Вже не вперше атомники РАЕС проводять благодійні акції у підтримку вихованців Вараського міського центру комплексної …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X