Home / Новини РАЕС / Енергоблок №5 РАЕС: міф чи реальність (відео, фото)

Енергоблок №5 РАЕС: міф чи реальність (відео, фото)

Продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС дозволило зберегти загальну генерацію атомної електроенергії до 2037 року. Але для заміщення потужностей, що виводитимуться, необхідно вже сьогодні вирішувати питання будівництва нових енергоблоків. Це може стати однією зі складових енергетичної стабільності держави.

2018-08-02-16-42_image-12

Впродовж своєї 45-річної історії управління капітального будівництва (УКБ) РАЕС супроводжувало будівництво та введення в експлуатацію чимало важливих та значущих об’єктів. Серед останніх: реконструкція відкритого розподільчого пристрою ВРП-750 кВ для підключення нової лінії електропередачі «РАЕС – п/с «Київська», будівництво комплексу з переробки радіоактивних відходів та військового містечка в/ч 3045 НГ України з охорони та оборони РАЕС. На думку заступника генерального директора РАЕС з капітального будівництва – начальника УКБ Сергія Куроєдова, цінність об’єкту залежить не тільки від його масштабів чи вартості, вона полягає й в тому наскільки цей об’єкт необхідний, тому справедливо в один ряд ставити об’єкт загальнодержавного значення – ВРП-750 кВ та містечко для військової частини. Сьогодні у числі перспективних проектів УКБ РАЕС: будівництво лінії зневоднення шламу на споруді очищення додаткової води та реабілітаційно-оздоровчого центру на базі навчально-тренувального центру, реконструкція прохідної, а також початок будівництва технічного центру автоматизованих дистанційних засобів контролю металу. Ці об’єкти здебільшого входили до комплексу енергоблоку №4, але свого часу не були добудовані. Стратегічним завданням є будівництво об’єкту загальнодержавного призначення – енергоблоку №5.

 

Енергетичною стратегією України передбачений розвиток атомної генерації. Рівненська АЕС ще від самого початку планувалася шестиблочною, тож для будівництва нових енергоблоків для заміщення потужностей РАЕС є відмінним майданчиком. Питання будівництва енергоблоку №5 Рівненської АЕС розглядається в НАЕК «Енергоатом», як потужності, що дозволить зберегти атомну генерацію після завершення у 2030-2031 рр. термінів експлуатації енергоблоків №№1,2 РАЕС.

2018-08-02-16-42_dsc_3738-2

Заступник генерального директора РАЕС з капітального будівництва – начальник управління капітального будівництва Сергій Куроєдов. Як відзначає Сергій Куроєдов, сьогодні на РАЕС виконується досить непомітна, але вкрай важлива робота, яка була розпочата ще два роки тому і без якої будівництво нового блоку неможливе. «Спочатку був розроблений техніко-економічний аналіз, що дозволило включити новий енергоблок до корпоративної інвестиційної програми. У червні минулого року ТЕА проекту був схвалений на засіданні науково-технічної Ради НАЕК «Енергоатом», – підкреслює С. Куроєдов. – В 2018 році в Компанії була затверджена типова дорожня карта будівництва нових енергоблоків та заміщуючих потужностей, на основі якої була розроблена дорожня карта будівництва енергоблоку №5 РАЕС. Наразі розпочато перший етап будівництва – передпроектні роботи. Цей етап передбачає роботи з підготовки технічних умов для проектування, роботи щодо визначення типу енергоблоку, роботи з підготовки вихідних даних, оцінку впливу на довкілля та багато іншого».

За результатами відкритих торгів виконавцем передпроектних робіт будівництва енергоблоку №5 РАЕС визначено «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект». Цю частину роботи заплановано виконати до кінця поточного року. Реалізація проекту будівництва нового блоку на Рівненській АЕС запланована до 2030 року.

2018-08-02-16-42_foto_z_arhivu_informtsentru_raes

Фото з архіву«Шлях до «першого кілочка» дуже довгий, але поки ми не зробимо малих кроків, ми не розпочнемо великі. Ще рано говорити про тип реакторної установки чи про вартість будівництва. Прийняття рішення щодо будівництва енергоблоку АЕС належить до компетенції Верховної Ради, але до цього ще далеко. На мою думку, зараз головне, щоб усі ми звикли до словосполучення «п’ятий енергоблок РАЕС», адже всі об’єкти завжди спочатку створюються на папері, а до цього – народжуються в головах та серцях людей, – розмірковує Сергій Куроєдов. – Будівництво нового блоку нерозривно пов’язане з розвитком соціальної інфраструктури та життям міста-супутника АЕС. Продовживши термін експлуатації енергоблоку №3, ми зробили велику справу не лише з точки зору енергетичної безпеки країни – ми продовжили життя нашого міста, зробили ще один крок до енергетичної незалежності держави. Тож, створюючи нові об’єкти, ми створюємо наше майбутнє», – повідомляють на rnpp.rv.ua.

Про Varash Info

Читайте також...

Квартири для працівників РАЕС від забудовника Алатир-інвест (відео)

Facebook Twitter WhatsApp Viber Facebook Messenger

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X