Home / Новини РАЕС / Держатомрегулювання України підтвердило готовність енергоблоку №3 РАЕС до експлуатації у зупиненому стані

Держатомрегулювання України підтвердило готовність енергоблоку №3 РАЕС до експлуатації у зупиненому стані

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС відбулось інспекційне обстеження. В період 14-17 листопада комісія у складі представників Держатомрегулювання України, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) та ДСНС України перевіряла готовність енергоблоку-мільйонника до експлуатації у зупиненому стані після завершення його проектного терміну експлуатації, який спливає у грудні цього року.

2017-11-17-14-47_dsc_2520-2

Основною умовою продовження експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у понадпроектний термін є виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій України (КзПБ) та Програми продовження терміну експлуатації (ПТЕ). На сьогоднішній день практично усі заходи інжинірингового характеру ПТЕ енергоблоку №3 РАЕС виконано. Щодо заходів капітального характеру, пов’язаних із підвищенням безпеки, то їх заплановано реалізувати під час планово-попереджувального ремонту (ППР) енергоблоку, який розпочнеться у грудні 2017 року і триватиме 240 календарних діб.

Інспекційне обстеження проходило за декількома напрямками. Зокрема, перевірено стан виконання умов ліцензії на право здійснення діяльності «експлуатація ядерних установок РАЕС», стан радіаційної та ядерної безпеки, системи поводження з радіоактивними відходами та аварійної готовності, стан поводження зі свіжим та відпрацьованим ядерним паливом, стан робіт з усунення відступів від вимог нормативних правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки та стан розробки Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Окрім того, проінспектовано стан реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій України, заходів з підготовки енергоблоку до довготермінової експлуатації, зокрема, заходів з оцінки технічного стану та продовження експлуатації обладнання, трубопроводів, споруд та будівельних конструкцій систем, важливих для безпеки.

За результатами триденної роботи, комісією було розроблено Акт інспекційного обстеження, який надано керівництву РАЕС. У ході підсумкової наради голова комісії, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок – начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок – державний інспектор Валерій Бугай подякував колективу РАЕС за результативну співпрацю, відзначивши його відкритість та готовність до діалогу. «Обґрунтовуючі матеріали, що були надані разом із заявою про внесення змін до ліцензії щодо експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у зупиненому стані на період виконання необхідних заходів для довготермінової експлуатації, є достовірними та повними. У ході обстеження жодних відхилень від наданої інформації не виявлено. Умови щодо забезпечення безпечної експлуатації згідно з технічним рішенням про експлуатацію енергоблоку-мільйонника після 28-ї паливної кампанії є виконаними, тому комісія не вбачає перешкод щодо експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у визначених технічним рішенням станах по завершенню його проектного терміну експлуатації. Тож енергоблок №3 РАЕС готовий до виконання запланованих заходів під час ППР».

Окрім того, Валерій Бугай наголосив, що остаточне рішення про внесення змін у ліцензію енергоблоку №3 Рівненської АЕС щодо його експлуатації у зупиненому стані буде винесено після розгляду Акту на колегії Держатомрегулювання, яка відбудеться 30 листопада. Під час колегії також будуть розглянуті умови щодо продовження терміну його експлуатації.

За словами генерального директора РАЕС Павла Павлишина, отриманий Акт Держатомрегулювання свідчить про те, що в рамках багаторічної та активної підготовки до продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 рівненськими атомниками виконано значний обсяг робіт та заходів. «Дякую членам інспекції та колективу електростанції за успішно проведену роботу. Сподіваюсь на плідну співпрацю і в подальшому задля досягнення спільної мети як для РАЕС та Компанії, так і для держави в цілому – продовження терміну експлуатації рівненського енергоблоку-мільйонника не на 10, а на 20 років. Наразі ми знаходимося на важливому етапі, адже першочерговими завданнями є підготовка до колегії Держатомрегулювання, на якій буде розглянуто Акт, підготовчі роботи до ППР і безпосередньо вчасне і якісне виконання запланованих заходів у ході ремонту», – підсумував П. Павлишин.

www.rnpp.rv.ua

Про admin

Читайте також...

skrynshot-2018-10-08-08-37-35

Інтерв’ю Г. М. Муляра – директора з кадрів та соціальних питань ДП “НАЕК “Енергоатом” (відео)

Facebook Twitter WhatsApp Viber Facebook Messenger

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X