Home / Блог / День вишиванки – свято покликане популяризувати українську культуру і традиції (фото)

День вишиванки – свято покликане популяризувати українську культуру і традиції (фото)

День вишиванки в Україні у 2018 році припадає на сьогодні, 17 травня. У цей день прийнято одягати вишиванку на роботу, навчання або просто на прогулянку. Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. День вишиванки – це свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.

den-vyshyvanky-2017-1440x960

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного.

З нагоди свята Дня вишиванки, працівники виконавчого комітету Вараської міської ради власноруч підготували для мешканців та гостей міста цікавий подарунок – незвичайну вишиванку. Вона зображена на бруківці Майдану Незалежності, перед будівлею міської ради. Працівники виконавчого комітету Вараської міської ради висловлюють подяку первинній профспілковій організації виконавчого комітету Вараської міської ради (у складі Вараської міської профспілкової організації працівників державних установ) за сприяння у реалізації задуму та підтримку творчої ідеї, – повідомляє офіційний сайт міської ради.

viber-image

Нагадаємо, що ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Про Varash Info

Читайте також...

tytulka

Профілактика ботулізму

Ботулізм – гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X