Home / Блог / В Україні спалах кору, захистіть себе і дитину

В Україні спалах кору, захистіть себе і дитину

2078584d-4e8d-4b81-8996-977ebb1e8990_610x375_fit

В Україні, нині, проходить спалах кору. Кір – одна з головних причин дитячої смертності у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі понад 800 тисяч дітей помирають від самої інфекції та її ускладнень. Це означає 314 смертей на день, 13 смертей щогодини.

Усі діти, підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. Лікарі застерігають і просять негайно звертатися до них, якщо дитина контактувала з хворим на кір, вона має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 години. У деяких випадках також показана екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну.

9 із 10 не вакцинованих людей,  які контактують з хворим, будуть заражені. Вірус кору надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої до здорової людини повітряно-крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі та на поверхнях до 2-х годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5-6 років. Головна причина спалахів – низьке охоплення щепленням. Специфічного лікування від кору немає. Проте захворювання можна запобігти. Єдиний надійний метод профілактики – вакцинація.

Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Потрібно лише 2-ві дози вакцини, які захищають від кору. Згідно з календарем, у 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років – планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини захищають дитину від захворювання. Колективний імунітет потрібен усім, бо віруси не знають кордонів. Однак, якщо кір потрапляє в середовище, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98%, хвороба не буде поширюватися. Охоплення вакцинацією формує колективний імунітет.

Тетяна Денисова

Лікар-терапевт, імунолог

Про admin

Читайте також...

01

З початку року на пожежах в Україні загинуло 1 тис. 218 осіб (фото)

1 тис. 218 громадян – саме стільки наших співвітчизників загинуло на пожежах в Україні з …

Один коментар

  1. В три ночи 13 мая 2008 года в палате интенсивной терапии города Краматорск умер 17-летний Антон Тищенко. Парень учился в 11 классе школы N10. Накануне ему сделали повторную прививку от кори. Генеральная прокуратура Украины признала, что смерть школьника Антона Тищенко была следствием прививки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X