Home / Блог / Румуни вимагають автономії в Чернівцях

Румуни вимагають автономії в Чернівцях

Координатор Ради Асамблеї румунів Буковини Доріна Кіртоаке заявила, що організація прийняла рішення просити у президента Петра Порошенка право на автономію в Чернівцях. Члени організації прийшли до спільної думки про те, що права румунів та інших національних меншин знаходиться не на достатньому рівні. Це допоможе подолати національна автономія в складі країни.

“На нашу думку, ми в не меншому ступені, ніж татари заслуговуємо право на свою автономію, в якій нарешті знайдуть своє гідне місце культура, мова, освіта і таланти румунської нації”, – йдеться в тексті, передає 112-Україна.

Румуни Буковини обурюються тому, що вони не можуть спокійно проводити свої акції, тому що їх обмежують в цьому. Вони впевнені, що приклад з анексією Криму показав, що всі національності мають право на відділення, але можливу присутність в якості автономії в складі країни.

Для підтвердження своєї правоти вони надали відомості про те, що до 1944 року територія, де вони проживають, входила до складу Румунії, а їх предки сотні років проживали в Північній Буковині. Текст звернення вони направили не тільки президенту Петру Порошенку, але і в Євросоюз і в ПАРЄ.

Нагадаємо, що раніше подібні настрій з’являлися на Закарпатті, але швидко вщухли.

 

Про admin

Читайте також...

Підприємці мають нагоду отримати грантову підтримку, – Вараш

За підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма USAID …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X