Home / Блог / Роботодавці отримують компенсації за працевлаштування переселенців (фото)

Роботодавці отримують компенсації за працевлаштування переселенців (фото)

За сприяння Київського міського центру зайнятості з початку 2018 року 27 роботодавців отримали компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб. 

65a7d4e8-4168-439c-bf0f-26dc41da1254_w1023_r1_s

Про це розповіла заступник начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Київського міського центру зайнятості Анна Павленко.

«У цьому році компенсацію отримали 27 роботодавців. Тобто підписано 27 договорів на працевлаштування ВПО. Однак, як показує практика, до кінця року ця цифра має збільшитися», – сказала Павленко.

За її словами, однією з фінансових підтримок роботодавця з боку центру зайнятості є компенсація витрат роботодавця на оплату праці внутрішньо переміщеної особи на умовах строкового трудового договору.

Так, роботодавець, який працевлаштував безробітного переселенця за направленням служби зайнятості на умовах строкового трудового договору, може звернутися до служби зайнятості для отримання компенсації витрат на оплату праці таких осіб.

«Роботодавець бере до себе на роботу внутрішньо переміщену особу, яка зареєстрована як безробітний за направленням служби зайнятості, укладає з ним строковий трудовий договір і служба зайнятості компенсує йому повністю заробітну плату з нарахуваннями ЄСВ», – зазначила вона.

Павленко зауважила, що роботодавцю компенсуються витрати на основну та додаткову заробітну плату та суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Компенсація виплачується щомісяця в розмірі фактичних витрат на оплату праці, але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць.

«Компенсація витрат роботодавця на оплату праці здійснюється не більше 6 місяців, при цьому строковий трудовий договір має бути укладений на період, що перевищує тривалість виплат у 2 рази. Наприклад, якщо строковий трудовий договір укладений на 12 місяців, компенсація витрат триває 6 місяців», – підкреслила Павленко.

Вона наголосила, що тривалість компенсації витрат роботодавця на оплату праці може бути до 12 місяців, у випадку працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, з числа громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Для отримання компенсації роботодавцю необхідно протягом двох місяців з дня працевлаштування працівника подати центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми та копії строкового трудового договору між ним і працівником або розпорядчого акта про прийняття на роботу, завірені в установленому порядку.

Вона наголосила, що компенсація витрат роботодавцю не здійснюється у разі коли роботодавець має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та визнаний в установленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

Крім цього, за її словами, компенсація витрат роботодавця на оплату праці проводиться за кожен непарний місяць роботи.

«Раніше ми виплачували компенсацію перші 6 місяців, або перший рік, а наступний рік або півроку роботодавець сам повинен був платити. Але, для застереження від недобросовісних роботодавців, які отримують компенсацію, а потім людина звільняється, тепер ми компенсуємо кожен непарний місяць. Тобто компенсуємо перший робочий місяць, роботодавець платить другий місяць, ми платимо третій місяць, роботодавець четвертий тощо. Це потрібно для того, щоб не було у роботодавця можливості одразу після отримання компенсації звільняти людину», – зауважила Павленко.

У КМЦЗ проінформували, що у 2017 року компенсацію оплати праці за працевлаштованих переселенців отримали 52 роботодавці. 

Відділ інформаційної роботи
Київського міського центру зайнятості

Про Varash Info

Читайте також...

Підприємці мають нагоду отримати грантову підтримку, – Вараш

За підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма USAID …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X