Home / Блог / До уваги водіїв мототранспорту

До уваги водіїв мототранспорту

moto_1

Щороку у весняно-літній період збільшується кількість мопедів та мотоциклів на наших дорогах. Однак не завжди їх водії дотримуються передбачених законом правил користування таким транспортом.

Правоохоронці нагадуть, що мототранспорт повинен бути зареєстрованим. Реєстрацію можна провести у будь-якому територіальному сервісному центру МВС, де на мототранспорт видається свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки, передбачені для цієї категорії транспортних засобів.

Водіям двоколісного транспорту слід дотримуватись правил дорожнього руху та користуватись відповідними захисними засобами. Для керування мототранспортом обов`язково необхідне посвідчення водія відповідної категорії:

  • А1 – мопеди, моторолери, інші двоколісні (триколісні) транспортні засоби, які мають двигун з робочим об`ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт;
  • А – мотоцикли, в тому числі з боковим причепом , інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об`ємом 50 куб.сантиметрів і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;
  • В1 – квадро- і трицикли, мотоколяски та інші три-, чотириколісні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів.

Підготовка водіїв для керуванням транспортними засобами категорій А, А1 проводиться для осіб, які досягли 16 років, а категорії В1 – 18 років. Щоб отримати посвідчення водія категорій А, А1, В1 потрібно пройти навчання у автошколі та скласти теоретичні та практичні екзамени у будь-якому сервісному центрі МВС незалежно від місця проживання водія.

Громадянам, які вже мають посвідчення водія з категорією, що дозволяє керувати легковим автомобілем, теоретичний іспит складати не потрібно. Необхідно лише здати практичний іспит з водіння.

Згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення, за керування незареєстрованим транспортним засобом або за керування транспортним засобом без водійського посвідчення з відповідною категорією, водію загрожує адміністративна відповідальність.

Варашський відділ поліції
ГУНП в Рівненській області

Знайшли помилку? Виділіть текст з помилкою і натисніть Ctrl + Enter, або натисніть посилання

Про admin

Читайте також...

viber-image

День вишиванки – свято покликане популяризувати українську культуру і традиції (фото)

День вишиванки в Україні у 2018 році припадає на сьогодні, 17 травня. У цей день …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X