Home / Блог / Чи є Савченко агентом Путіна: навіщо льотчиці контакт с бойовиками

Чи є Савченко агентом Путіна: навіщо льотчиці контакт с бойовиками

Надія Савченко, Герой України і народний депутат, стала чи не головним ньюсмейкером в Україні. Вона висловила кілька тез, що йдуть врозріз з офіційною політикою української влади. Зокрема, в ефірі “Радіо Ера” вона заявила, що готова вести переговори з ватажками так званих ДНР і ЛНР як з “народними депутатами”. В інтерв’ю одному з відомих блогерів зазначила, що не проти амністії бойовиків. А в інтерв’ю британській “The Telegraph” вона нагадала, що лідери сепаратистів – теж українці. “Апостроф” вирішив поцікавитися, що про слова колишньої полонянки думають за кордоном. Свою думку з приводу останніх заяв Надії Савченко висловив відомий російський журналіст і публіцист Леонід Радзіховський.

По-перше, я вас дуже прошу це обов’язково написати – це (історія з Савченко) внутрішня справа України, до якої я як російський журналіст жодного відношення не маю. Я можу лише висловити свою точку зору стороннього іноземця, раз вже ви нею цікавитесь. На мою думку, Савченко – людина імпульсивна, не дуже здатна прорахувати наслідки своїх заяв. У неї добре підвішений язик. Вона – непоганий оратор і природжений популіст. Хоча в даному випадку вона промахнулася.

Стосовно фактичної сторони її абсурдні заяви. Вона повинна знати, що Олександр Захарченко – це взагалі ніхто. Його призначила Москва. Як призначила, так і відкличе. Більш того, “командири” так званої ДНР, позиція яких в тій чи іншій мірі не влаштовувала Москву, відкликані або вбиті. І є всі підстави вважати, що це зробили аж ніяк не українські спецназівці і аж ніяк не “товариші по зброї”. Значить, ні про яку самостійну позицію Захарченко й мови бути не може. Якщо б він почав вести якусь самостійну гру, то на наступний день, в самому кращому для нього випадку, його б просто зняли. Тому практичного сенсу в її (Савченко) пропозиції (вести переговори з Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким, – “Апостроф”) ніякого немає.

Вона – військова людина, і вона знає, що єфрейтор не може впливати на полковника. Тому Захарченко, по-перше, не може впливати на Москву, щоб вона відвела війська, а по-друге, з якої ж це радості йому це робити? Ну, відведе Москва війська, ну, закриє кордон. І що тоді буде з паном Захарченко? Хто йому дасть гарантії, що він хоча б залишиться живий? На наступний день після того, як зникне так звана “Донецька республіка”, в Захарченко будуть три варіанти: тікати в Росію, сісти у в’язницю або застрелитися. Тому Захарченко життєво зацікавлений у тому, щоб Росія не закривала кордон і тримала там війська. Це просто гарантія його особистої безпеки.

Я також читав абсолютно параноїдальні висловлювання українців про те, що, якщо Савченко закликає до пом’якшення відносин з Донбасом, значить, вона – агент ФСБ. Це більше схоже на анекдот про Штірліца, який йде по імперській канцелярії в мундирі полковника Радянської армії і в фуражці з зіркою Героя Радянського союзу. І потім кажуть: “Ніколи ще Штірліц не був близький до провалу, як у цей момент”. Очевидно, що завербований агент буде висловлюватися проти тієї країни, яка його завербувала. Щоб ніхто його ні в чому не запідозрив. Це – ази оперативної роботи. Але головне – зовсім не це. Головне – розгойдувати ситуацію і показувати Заходу, яка Україна божевільна, агресивна і некерована країна. А найкраще – влаштувати третій Майдан. Ось це було б вигідно. А не заяви “Давайте дружити”.

І хоча Савченко – людина впливова, з цілого ряду причин вона не зможе змусити українське керівництво до подібних переговорів. Одна з цих причин полягає в тому, що це – політична смерть для багатьох депутатів.

А ось на Європу такі переговори могли б вплинути, оскільки вони перетворюють Захарченко з терориста в легітимного українського політика. І тоді Європа, якій гірше гіркої редьки набридла вся ця історія, і яка не знає, як від цього звільнитися, із задоволенням сказала б: слухайте, у вас там прямі переговори, з’ясовуйте свої відносини, а від нас відчепіться.

Могла б позиція Савченко вплинути і на українське суспільство, оскільки чарівні слова “мир” і “припинення війни” завжди дуже сильно впливають на людей. А вже тим більше сказані людиною, яку вважають національним героєм. Але, як я вже говорив, заяви Савченко – безглузді. І, звичайно, вони зовсім не означають, що Савченко – агент ФСБ…

… Хоча, знаєте, а чому б і ні? Це справді пекельний план Москви: знайти популярну в Україні людину, яка покаже Європі, що Росія тут не при чому, що це внутрішньоукраїнський конфлікт, що починаються внутрішньоукраїнські переговори, а значить, з Москви можна зняти санкції. Зберегти так звану “Донецьку республіку”, а Захарченко – легітимізувати, ввести його, як троянського коня, в українську політику, і в підсумку, поступово і плавно повернути Україну приблизно до того положення, яке було до 2013 року. Може, такий план в Москві? Може й так, безумовно. Але його реалізація впирається в проблему виведення російських військ, без яких Захарченко злетить через якийсь місяць. Без прямої воєнної підтримки і економічної підтримки з Росії, Донецька, та й Луганська “республіки” існувати не зможуть. Як тільки Росія відмовиться від цих утворень, вони просто зникнуть. Доля Захарченко та Плотницького при цьому може складатися по-різному, але в будь-якому випадку вона буде незавидною.

Леонид Радзиховский, російський журналіст та публіцист

Про admin

Читайте також...

Підприємці мають нагоду отримати грантову підтримку, – Вараш

За підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма USAID …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X