Home / Блог / 6 випадків захворювання на правець впродовж 2017 року

6 випадків захворювання на правець впродовж 2017 року

У 2017 році в Україні зареєстровано 6 випадків захворювання дітей на правець. В жодному випадку діти не були щеплені проти правця.

130978

Правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. При важких формах захворювання летальність складає більше 50%.

9176440-pravets-original

Збудник правця – анаеробна грам-позитивна бактерія роду Clostridium tetani, широко поширена в природі, знаходиться в ґрунті. Хвороба розвивається тільки при проникненні збудника в організм людини, якщо травмовані слизові та шкіра.

В зовнішньому середовищі, мікроб може зберігатися довгі роки і десятиліття. Він дуже стійкий до нагрівання, витримує t°- 90 впродовж 2-х годин, при кип’ятінні гине через 50 хвилин, сухе тепло переносить до 115° впродовж 20 хвилин.

Інкубаційний період – це час від проникнення збудника в організм людини до перших проявів хвороби, може тривати до 1-го місяця. Саме тоді в організмі утворюються токсичні речовини, які вражають нервову систему. Хвороба починається гостро у вигляді болі в ділянці рани, фібринерних поскакувань м’язів, з’являється підвищена реакція хворого на зовнішні подразники. Основна специфічна ознака правця – «сардонічна посмішка». Якщо вчасно не почати лікуватися, то з’являються судоми по всьому тілу. Лікування проводиться у відділенні інтенсивної терапії та реанімації. Терміново вводиться протиправцева сироватка. Причинами летальних випадків від правця є асфіксія внаслідок судомного синдрому, терапія серцевої діяльності і дихання. Можуть виникнути ускладнення: пневмонія.

Попередити правець можна тільки вакцинацією. Вона проводиться дітям вакциною АКДП для профілактики дифтерії, правця і кашлюка. В склад входить: очищений дифтерійний анатоксин, правцевий анатоксин та вбиті збудники кашлюка. Вакцина відповідає вимогам всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Європейської та Індійської фармакопеї. Виробник: Індія.

Вакцина АКДП дітям вводиться згідно з Українським календарем щеплень у 2, 4, 6, 18 місяців від народження.

Ревакцинація дітям у 7, 16-річному віці і дорослим (кожні 10 років) проводиться імунобіологічним щепленням: АДП-М. Виробник: Україна.

Антитіла, що виробляються в організмі людини після щеплення, готові блокувати збудника хвороби вже в перші хвилини після зараження. Якщо людина не щеплена – розвивається хвороба.

Шановні батьки! Захистіть своїх дітей і себе від тяжкої недуги, що називається правець.

Завідувач педіатричним відділенням
поліклініки Ф. Галюк

Знайшли помилку? Виділіть текст з помилкою і натисніть Ctrl + Enter, або натисніть посилання

Про admin

Читайте також...

1430296168_sila

Звернення до жителів Вараша

До редакції газети «Вараш», звернулась жителька міста, Любов Райська (Ільїчева Любов), із проханням розмістити оголошення …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X